39 İLÇE
YATIRIMLARLA
GÜÇLENİYOR
ilce-resim

EYÜPSULTAN

YATIRIMLARLA GÜÇLENİYOR

Yaptıklarımız

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Haliç Tramvay Hattı'nı Açtık

İstanbul'un dört gözle beklediği, 14 istasyonlu T5 Haliç Tramvay Hattı'nı açtık. Alibeyköy-Eminönü arasını 35 dakikaya indiren 10,1 kilometre uzunluğundaki tramvay hattıyla günlük 114 bin yolcu taşıyoruz. T5 Haliç Tramvay hattından, Alibeyköy Metro durağından M7 metro hattına; Eyüpsultan Teleferik durağından TF2 hattına; Feshane, Ayvansaray, Balat ve Fener duraklarından Şehir Hatları iskelelerine; Küçükpazar durağından M2 metro hattına; Eminönü durağından ise T1 tramvay hattına ve şehir hatları iskelelerine aktarma yapılabiliyor.

T5 Haliç Tramvayı durakları:

Eminönü

Küçükpazar

Cibali

Fener

Balat

Ayvansaray

Feshane

Eyüpsultan Teleferik

Eyüpsultan Devlet Hastanesi

Silahtarağa Mahallesi

Üniversite

Alibeyköy Merkez

Alibeyköy Metro

Alibeyköy Cep Otogarı

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Artİstanbul Feshane'yi Açtık

Haliç kıyısındaki tarihî Feshane-i Amire’yi restore ederek Artİstanbul Feshane olarak hizmete açtık. Osmanlı'da önemli bir yere sahip olan Feshane'de kapsamlı bir restorasyon yaparak kültür sanat merkezi olarak kente kazandırdık. Endüstriyel miras alanını "Artİstanbul Feshane" olarak halka kazandırdığımız bu proje kapsamında sergi salonları, sanat dünyasından zengin içerikler sunan Naile Akıncı Kütüphanesi, bienal alanı sosyal mekânları, kongre, atölye ve okuma alanlarıyla şehrin en büyük kültür-sanat alanı oldu. 

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Haliç Yepyeni Bir Görünüme Kavuştu

Dip temizliği için kurduğumuz özel tesisle Haliç'i temiz ve sağlıklı görünümüne kavuşturduk. Yeşil alan düzenlemeleriyle sahil hattını İstanbulluların keyifli zaman geçirdiği bir alana dönüştürdük. Su sporları etkinlikleri ve sportif aktivitelerle Haliç'in canlılığını iç kısımlara kadar taşıdık.

İSKİ, Haliç’te su sirkülasyonunu sağlayarak oksijen miktarı ile buna bağlı olarak biyolojik çeşitliliğin artması için Haliç’e Cansuyu Projesi’ni hayata geçirdik. Sarıyer Çayırbaşı’ndan alınarak 5 km uzunluğundaki tünel ile Ayazağa'ya gelen günlük ortalama 260.000 m3 deniz suyunu Kağıthane Deresi'ne terfi ederek Haliç'e ulaştırıyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Silahtarağa Gençlik Parkı ve Haliç Spor Parkı'nı Açtık

Silahtarağa Gençlik Parkı ve Haliç Spor Parkı'nı açtık.

50.000 metrekarelik alana sahip Silahtarağa Gençlik Parkı, ağaçların kesilmesi, T5 tramvay hattının inşa süreci ve arıtma tesisi inşası sürecinde bakımsız kalmıştı. Silahtarağa Gençlik Parkı'nı 50 bin metrekarelik bir parka dönüştürdük. Park geniş yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, fitness alanları, yürüyüş ve bisilet yolları, kafetarya ve büfeler, WC, otopark, etkinlik çayırı ve amfi gibi farklı alanlarda İstanbullulara hizmet veriyor.

Haliç boyunca kıyı şeridini şehre kazandırdığımız Haliç Spor Parkı'nı da hizmete açtık. Haliç Köprüsü'nin altında kalan 25 bin metrekarelik alanı kente kazandırdık. Haliç Spor Parkı'nda spor sahaları, kaykay pisti, seyir basamakları, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla yeni bir yaşam alanı olarak kente hizmet veriyor. Bu alanın parka dönüşmesiyle birlikte sahit hattı boyunca Ayvansaray ve Feshane bölgeleri de birleşti.

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi'ni Hizmete Açtık

İstanbul'daki sahipsiz hayvanlarla ilgili tüm hizmetleri aralıksız sürdürmek için yeni merkezler açmaya devam ediyoruz. Acil durumlarda ve 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren birimlerimizden birisi olan İBB Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi'ni hizmete açtık. 372 hayvan kapasiteli İBB Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi, 3 bin 850 metrekaresi kapalı olmak üzere 16 bin metrekarelik alanda hizmet veriyor. Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi bünyesinde ayrıca Köpek Eğitim Sahası hizmete açtık. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Halk Sağlığı Merkezi'ni Açtık

Sosyal belediyecilik anlayışıyla birlikte İstanbul'da yaşayan ancak sosyal yönden dezavantajlı, hasta, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı hemşehrilerimize hizmet vermek üzere Eyüpsultan Güzeltepe Mahallesi'nde Halk Sağlığı Merkezi açtık. Sağlık merkezi bünyesinde yer alan PDM ile ruh sağlığı alanında ücretsiz ve kapsayıcı destek veriyoruz. Halk Sağlığı Merkezi bünyesinde Evde Sağlık Hizmetleri’nin yanı sıra muayene, hemşirelik hizmetleri fizyoterapi, hasta nakli, hane ve kişisel temizlik hizmetleri de sunuyoruz. Ayrıca evinde yıkama alanı müsait olmayan hasta ve yaşlılarımız için banyo hizmeti de veriyoruz. Sivrisinek, karasinek, pire, hamamböceği, fare gibi vektörlere yönelik hizmet veren Vektörlerle Mücadele birimlerinin bir yenisini de Güzeltepe Halk Sağlığı Merkezi’nde hizmete açtık. Eyüpsultan Halk Sağlığı Merkezi, Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi'nde bulunuyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Kemerburgaz Kent Ormanı'nı Açtık

Toplamda 5.500.000 metrekarelik alana sahip olan Kemerburgaz Kent Ormanı'nı İstanbulluların hizmetine sunduk. Uçsuz bucaksız ormanın içerisinde manzaranın seyredilebilmesi için bir Seyir Kulesi yerleştirdik. Orman içerisinde konser, tiyatro gibi sanat ve kültür alanları; motokros, tenis, fitness ve bisiklet gibi spor alanları; macera parkı, zipline, atlıkarınca ve buz pisti gibi eğlence alanları yerleştirdik. Ayrıca çocuklara ve yetişkinlere yönelik etkinlik ve faaliyetlerle tüm İstanbulluların keyifle vakit geçirebileceği bir sosyal alan oluşturduk. Dünya su mimarisinin başyapıtı ve Mimar Sinan'ın eseri Mağlova Su Kemeri'nin de bulunduğu Kemerburgaz Kent Ormanı, içinde Beltur Restoran ve Beltur Burger Kafe'siyle birlikte birçok spor aktivitesine ve kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Altınboynuz Sosyal Tesisi’ni Hizmete Açtık

Tarih, kültür ve lezzeti seyir keyfiyle birleştirdiğimiz Eyüpsultan Altınboynuz Sosyal Tesisi’ni hizmete açtık. Tekke Parkı içerisinde denize nazır bir şekilde konumlanan Altınboynuz Sosyal Tesisi 2 katlı, 120 kişilik restoran bölümü ve 80 kişilik kafeterya salonu olmak üzere 200 kişilik kapasiteye sahip. Modern mimari tasarımı ve uygun fiyatlı lezzetli menüsüyle yediden yetmişe tüm İstanbullulara hizmet veriyor. Restoran ve kafeterya alanının yanı sıra okuma salonuna da sahip olan Altınboynuz Sosyal Tesisi'ni çalışma alanı olarak da kullanabilirsiniz. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan'ın Tarihine Sahip Çıkıyoruz

İstanbul'un kültürel mirasına sahip çıkmaya devam ediyoruz: Melamiler Sofası ve Mısır Tarlası'nda restorasyon çalışmalarımızı tamamladık, Uzun Kemer, Eğri Kemer ve Karyağdı Baba Tekkesi'nin restorasyonuna devam ediyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi'ni Açtık

İstanbul'a yeni nesil kütüphaneler kazandırmaya devam ediyoruz: Eyüpsultan'da Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi'ni açtık. 11 binin üzerinde eserle hizmet veren Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi, söyleşi ve atölyelere ev sahipliği yapıyor. 150 kişilik kapasitesi bulunan kütüphane Akşemsettin, Cengiz Topel Cad. No: 26 adresinde yer alıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ni Hizmete Açtık

Günde ortalama 3 bin ton atığın doğaya zarar vermeden bertarafını sağlarken, 85 MW/h elektrik üretim kapasitesi ile 1,4 milyon İstanbullunun elektrik ihtiyacını karşılayan; Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük atık yakma tesisi olan Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ni hizmete açtık.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Bölgesel İstihdam Ofisi'ni Açtık

İş arayanlarla işverenleri buluşturduğumuz ve bugüne kadar 190 bin kişiye özel sektörde iş imkânı sağladığımız Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin bir yenisini de Eyüpsultan’da açtık. Eyüpsultan Bölgesel İstihdam Ofisi, iş arayan hemşehrilerimize özel sektörde iş imkânı sağlıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nı Açtık

Avrupa Yakası'nın ilk tam otomatik sürücüsüz metro hattı olan Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nın "Yıldız-Mahmutbey" arasını açarak Eyüpsultan'da ulaşımı kolaylaştırdık. 8 ilçeyi birbirine bağlayan Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı ile İstanbullular Mahmutbey'den Yıldız'a 37 dakikada ulaşabilecek.

Yıldız-Mahmutbey Metro Hattı'nın Mecidiyeköy durağından M2 metrosuna; Karadeniz Mahallesi durağından T4 tramvayına; Mahmutbey durağından M3 metro hattına; Alibeyköy durağından da T5 tramvayına aktarma yapılabiliyor. Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı durakları:

Yıldız
Fulya
Mecidiyeköy
Çağlayan
Kağıthane
Nurtepe
Alibeyköy
Çırçır
Veysel Karani-Akşemsettin
Yeşilpınar
Kazım Karabekir
Yenimahalle
Karadeniz Mahallesi
Tekstilkent-Giyimkent
Oruç Reis
Göztepe Mahallesi
Mahmutbey
EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan'da Altyapı Sorunlarını Çözdük

Eyüpsultan'da İSKİ projelerimiz için toplamda 1.581.427.013 TL yatırım yapıyoruz.

Eyüpsultan'da atık su sorununu çözmek, yaşanan su baskınlarının önüne geçmek, atık su ve yağmur suyu ayrımını yapmak, artan içme suyu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla;

Yavedut Caddesi

Ayvalıdere Yağmur Suyu Tüneli (Otogar-Haliç Arası)

Güzeltepe 5. Levent Mevkii (AFAD)

Alibeyköy Deresi Koru Deresi ve Alibeyköy Atatürk Caddesi gibi önemli ana arterlerde altyapı çalışmaları yaptık, yapmaya devam ediyoruz.

 

Hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Su İsale ve Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı Hizmet Binası'nı yaptık.

Haliç'in temizliğini yapmak için hizmet veren Haliç Dip Çamuru Tarama ve Susuzlaştırma Tesisi'nin yapımını tamamladık.

Altyapı çalışmaları kapsamında;

41.183 metre atık su hattı

1.688 metre yağmur suyu hattı

55.917 metre içme suyu hattı

1.225 metre dere ıslahı yaptık.

Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ni hizmete açtık.

 

Bölgedeki atık suların denize karışmasını önleyecek, insan ve çevre sağlığını koruyacak Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ni açtık, Yenikapı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin yapımına devam ediyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Yeşilpınar’da İmar Sorununu Çözdük

Yeşilpınar Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projemiz KİPTAŞ Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri'nin temelini attık. 155 daireden oluşan ilk etap anahtar teslimini 26 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Yeşilpınar Evleri’nin 2. Etap anahtar teslimini 20 Ocak 2024’te gerçekleştirdik. 664 konut ve 14 dükkândan olmak üzere toplamda 678 bağımsız birimden oluşan projenin 113 hak sahibi ve 197 bağımsız birimi için 2. Etap anahtar teslimini yaptık. Proje kapsamında kreş, kütüphane, aile sağlığı merkezi de yer alıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Biyometanizasyon Tesisi'ni Açtık

Organik atıklardan elde edilen biyogazdan 1,4 MW elektrik enerjisi ve 40 ton kompost üretecek olan Biyometanizasyon Tesisi'ni açtık.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Kemerburgaz'da Fide Üretim Seraları Oluşturduk

İstanbul'da tarımı canlandırıyor ve çiftçilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Çiftçilerimize dağıttığımız fideleri kendi bünyemizde üretmek için fide üretim seraları kuruyoruz. Kemerburgaz Odayeri'ndeki katı atık sahasında kurduğumuz serada bakım ve yenileme çalışmalarını tamamladık ve burada bir Fide Üretim Merkezi oluşturduk. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nu Açtık

İBB tarihinde ilk kez öğrenci yurtları açtık. Üniversite öğrencilerimize sıcak bir yuva sunmak amacıyla İstanbul'da yurt sayımızı 14'e çıkardık. Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nu öğrencilerimizin hizmetine sunduk. 7 katlı Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 1,2,3,4 ve 6 kişilik odalara sahip toplamda 115 odadan oluşuyor. Bilgisayar odasından spor salonuna; çalışma ve çizim odasından kütüphane, hobi odasına; çamaşırhane/ütü ve valiz odasından revire kadar pek çok imkâna sahip yurdumuzda her odanın içerisinde özel banyo, soyunma dolabı, çalışma masası, buzdolabı, kitaplık, klima, televizyon gibi imkânlar bulunuyor. Alibeyköy (Emniyettepe Mahallesi), Mehtap Caddesi No : 15-17 adresinde bulunan Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu birçok imkân ve fırsatıyla öğrencilerimize hizmet veriyor.

Yaptıklarımız

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Haliç Tramvay Hattı'nı Açtık

İstanbul'un dört gözle beklediği, 14 istasyonlu T5 Haliç Tramvay Hattı'nı açtık. Alibeyköy-Eminönü arasını 35 dakikaya indiren 10,1 kilometre uzunluğundaki tramvay hattıyla günlük 114 bin yolcu taşıyoruz. T5 Haliç Tramvay hattından, Alibeyköy Metro durağından M7 metro hattına; Eyüpsultan Teleferik durağından TF2 hattına; Feshane, Ayvansaray, Balat ve Fener duraklarından Şehir Hatları iskelelerine; Küçükpazar durağından M2 metro hattına; Eminönü durağından ise T1 tramvay hattına ve şehir hatları iskelelerine aktarma yapılabiliyor.

T5 Haliç Tramvayı durakları:

Eminönü

Küçükpazar

Cibali

Fener

Balat

Ayvansaray

Feshane

Eyüpsultan Teleferik

Eyüpsultan Devlet Hastanesi

Silahtarağa Mahallesi

Üniversite

Alibeyköy Merkez

Alibeyköy Metro

Alibeyköy Cep Otogarı

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nı Açtık

Avrupa Yakası'nın ilk tam otomatik sürücüsüz metro hattı olan Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nın "Yıldız-Mahmutbey" arasını açarak Eyüpsultan'da ulaşımı kolaylaştırdık. 8 ilçeyi birbirine bağlayan Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı ile İstanbullular Mahmutbey'den Yıldız'a 37 dakikada ulaşabilecek.

Yıldız-Mahmutbey Metro Hattı'nın Mecidiyeköy durağından M2 metrosuna; Karadeniz Mahallesi durağından T4 tramvayına; Mahmutbey durağından M3 metro hattına; Alibeyköy durağından da T5 tramvayına aktarma yapılabiliyor. Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı durakları:

Yıldız
Fulya
Mecidiyeköy
Çağlayan
Kağıthane
Nurtepe
Alibeyköy
Çırçır
Veysel Karani-Akşemsettin
Yeşilpınar
Kazım Karabekir
Yenimahalle
Karadeniz Mahallesi
Tekstilkent-Giyimkent
Oruç Reis
Göztepe Mahallesi
Mahmutbey
EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Altınboynuz Sosyal Tesisi’ni Hizmete Açtık

Tarih, kültür ve lezzeti seyir keyfiyle birleştirdiğimiz Eyüpsultan Altınboynuz Sosyal Tesisi’ni hizmete açtık. Tekke Parkı içerisinde denize nazır bir şekilde konumlanan Altınboynuz Sosyal Tesisi 2 katlı, 120 kişilik restoran bölümü ve 80 kişilik kafeterya salonu olmak üzere 200 kişilik kapasiteye sahip. Modern mimari tasarımı ve uygun fiyatlı lezzetli menüsüyle yediden yetmişe tüm İstanbullulara hizmet veriyor. Restoran ve kafeterya alanının yanı sıra okuma salonuna da sahip olan Altınboynuz Sosyal Tesisi'ni çalışma alanı olarak da kullanabilirsiniz. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Haliç Yepyeni Bir Görünüme Kavuştu

Dip temizliği için kurduğumuz özel tesisle Haliç'i temiz ve sağlıklı görünümüne kavuşturduk. Yeşil alan düzenlemeleriyle sahil hattını İstanbulluların keyifli zaman geçirdiği bir alana dönüştürdük. Su sporları etkinlikleri ve sportif aktivitelerle Haliç'in canlılığını iç kısımlara kadar taşıdık.

İSKİ, Haliç’te su sirkülasyonunu sağlayarak oksijen miktarı ile buna bağlı olarak biyolojik çeşitliliğin artması için Haliç’e Cansuyu Projesi’ni hayata geçirdik. Sarıyer Çayırbaşı’ndan alınarak 5 km uzunluğundaki tünel ile Ayazağa'ya gelen günlük ortalama 260.000 m3 deniz suyunu Kağıthane Deresi'ne terfi ederek Haliç'e ulaştırıyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Yeşilpınar’da İmar Sorununu Çözdük

Yeşilpınar Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projemiz KİPTAŞ Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri'nin temelini attık. 155 daireden oluşan ilk etap anahtar teslimini 26 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Yeşilpınar Evleri’nin 2. Etap anahtar teslimini 20 Ocak 2024’te gerçekleştirdik. 664 konut ve 14 dükkândan olmak üzere toplamda 678 bağımsız birimden oluşan projenin 113 hak sahibi ve 197 bağımsız birimi için 2. Etap anahtar teslimini yaptık. Proje kapsamında kreş, kütüphane, aile sağlığı merkezi de yer alıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi'ni Açtık

İstanbul'a yeni nesil kütüphaneler kazandırmaya devam ediyoruz: Eyüpsultan'da Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi'ni açtık. 11 binin üzerinde eserle hizmet veren Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi, söyleşi ve atölyelere ev sahipliği yapıyor. 150 kişilik kapasitesi bulunan kütüphane Akşemsettin, Cengiz Topel Cad. No: 26 adresinde yer alıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi'ni Hizmete Açtık

İstanbul'daki sahipsiz hayvanlarla ilgili tüm hizmetleri aralıksız sürdürmek için yeni merkezler açmaya devam ediyoruz. Acil durumlarda ve 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren birimlerimizden birisi olan İBB Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi'ni hizmete açtık. 372 hayvan kapasiteli İBB Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi, 3 bin 850 metrekaresi kapalı olmak üzere 16 bin metrekarelik alanda hizmet veriyor. Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi bünyesinde ayrıca Köpek Eğitim Sahası hizmete açtık. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Kemerburgaz'da Fide Üretim Seraları Oluşturduk

İstanbul'da tarımı canlandırıyor ve çiftçilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Çiftçilerimize dağıttığımız fideleri kendi bünyemizde üretmek için fide üretim seraları kuruyoruz. Kemerburgaz Odayeri'ndeki katı atık sahasında kurduğumuz serada bakım ve yenileme çalışmalarını tamamladık ve burada bir Fide Üretim Merkezi oluşturduk. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Bölgesel İstihdam Ofisi'ni Açtık

İş arayanlarla işverenleri buluşturduğumuz ve bugüne kadar 190 bin kişiye özel sektörde iş imkânı sağladığımız Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin bir yenisini de Eyüpsultan’da açtık. Eyüpsultan Bölgesel İstihdam Ofisi, iş arayan hemşehrilerimize özel sektörde iş imkânı sağlıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Kemerburgaz Kent Ormanı'nı Açtık

Toplamda 5.500.000 metrekarelik alana sahip olan Kemerburgaz Kent Ormanı'nı İstanbulluların hizmetine sunduk. Uçsuz bucaksız ormanın içerisinde manzaranın seyredilebilmesi için bir Seyir Kulesi yerleştirdik. Orman içerisinde konser, tiyatro gibi sanat ve kültür alanları; motokros, tenis, fitness ve bisiklet gibi spor alanları; macera parkı, zipline, atlıkarınca ve buz pisti gibi eğlence alanları yerleştirdik. Ayrıca çocuklara ve yetişkinlere yönelik etkinlik ve faaliyetlerle tüm İstanbulluların keyifle vakit geçirebileceği bir sosyal alan oluşturduk. Dünya su mimarisinin başyapıtı ve Mimar Sinan'ın eseri Mağlova Su Kemeri'nin de bulunduğu Kemerburgaz Kent Ormanı, içinde Beltur Restoran ve Beltur Burger Kafe'siyle birlikte birçok spor aktivitesine ve kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Artİstanbul Feshane'yi Açtık

Haliç kıyısındaki tarihî Feshane-i Amire’yi restore ederek Artİstanbul Feshane olarak hizmete açtık. Osmanlı'da önemli bir yere sahip olan Feshane'de kapsamlı bir restorasyon yaparak kültür sanat merkezi olarak kente kazandırdık. Endüstriyel miras alanını "Artİstanbul Feshane" olarak halka kazandırdığımız bu proje kapsamında sergi salonları, sanat dünyasından zengin içerikler sunan Naile Akıncı Kütüphanesi, bienal alanı sosyal mekânları, kongre, atölye ve okuma alanlarıyla şehrin en büyük kültür-sanat alanı oldu. 

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan'da Altyapı Sorunlarını Çözdük

Eyüpsultan'da İSKİ projelerimiz için toplamda 1.581.427.013 TL yatırım yapıyoruz.

Eyüpsultan'da atık su sorununu çözmek, yaşanan su baskınlarının önüne geçmek, atık su ve yağmur suyu ayrımını yapmak, artan içme suyu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla;

Yavedut Caddesi

Ayvalıdere Yağmur Suyu Tüneli (Otogar-Haliç Arası)

Güzeltepe 5. Levent Mevkii (AFAD)

Alibeyköy Deresi Koru Deresi ve Alibeyköy Atatürk Caddesi gibi önemli ana arterlerde altyapı çalışmaları yaptık, yapmaya devam ediyoruz.

 

Hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Su İsale ve Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı Hizmet Binası'nı yaptık.

Haliç'in temizliğini yapmak için hizmet veren Haliç Dip Çamuru Tarama ve Susuzlaştırma Tesisi'nin yapımını tamamladık.

Altyapı çalışmaları kapsamında;

41.183 metre atık su hattı

1.688 metre yağmur suyu hattı

55.917 metre içme suyu hattı

1.225 metre dere ıslahı yaptık.

Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ni hizmete açtık.

 

Bölgedeki atık suların denize karışmasını önleyecek, insan ve çevre sağlığını koruyacak Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ni açtık, Yenikapı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin yapımına devam ediyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan'ın Tarihine Sahip Çıkıyoruz

İstanbul'un kültürel mirasına sahip çıkmaya devam ediyoruz: Melamiler Sofası ve Mısır Tarlası'nda restorasyon çalışmalarımızı tamamladık, Uzun Kemer, Eğri Kemer ve Karyağdı Baba Tekkesi'nin restorasyonuna devam ediyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Silahtarağa Gençlik Parkı ve Haliç Spor Parkı'nı Açtık

Silahtarağa Gençlik Parkı ve Haliç Spor Parkı'nı açtık.

50.000 metrekarelik alana sahip Silahtarağa Gençlik Parkı, ağaçların kesilmesi, T5 tramvay hattının inşa süreci ve arıtma tesisi inşası sürecinde bakımsız kalmıştı. Silahtarağa Gençlik Parkı'nı 50 bin metrekarelik bir parka dönüştürdük. Park geniş yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, fitness alanları, yürüyüş ve bisilet yolları, kafetarya ve büfeler, WC, otopark, etkinlik çayırı ve amfi gibi farklı alanlarda İstanbullulara hizmet veriyor.

Haliç boyunca kıyı şeridini şehre kazandırdığımız Haliç Spor Parkı'nı da hizmete açtık. Haliç Köprüsü'nin altında kalan 25 bin metrekarelik alanı kente kazandırdık. Haliç Spor Parkı'nda spor sahaları, kaykay pisti, seyir basamakları, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla yeni bir yaşam alanı olarak kente hizmet veriyor. Bu alanın parka dönüşmesiyle birlikte sahit hattı boyunca Ayvansaray ve Feshane bölgeleri de birleşti.

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Biyometanizasyon Tesisi'ni Açtık

Organik atıklardan elde edilen biyogazdan 1,4 MW elektrik enerjisi ve 40 ton kompost üretecek olan Biyometanizasyon Tesisi'ni açtık.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ni Hizmete Açtık

Günde ortalama 3 bin ton atığın doğaya zarar vermeden bertarafını sağlarken, 85 MW/h elektrik üretim kapasitesi ile 1,4 milyon İstanbullunun elektrik ihtiyacını karşılayan; Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük atık yakma tesisi olan Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ni hizmete açtık.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Halk Sağlığı Merkezi'ni Açtık

Sosyal belediyecilik anlayışıyla birlikte İstanbul'da yaşayan ancak sosyal yönden dezavantajlı, hasta, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı hemşehrilerimize hizmet vermek üzere Eyüpsultan Güzeltepe Mahallesi'nde Halk Sağlığı Merkezi açtık. Sağlık merkezi bünyesinde yer alan PDM ile ruh sağlığı alanında ücretsiz ve kapsayıcı destek veriyoruz. Halk Sağlığı Merkezi bünyesinde Evde Sağlık Hizmetleri’nin yanı sıra muayene, hemşirelik hizmetleri fizyoterapi, hasta nakli, hane ve kişisel temizlik hizmetleri de sunuyoruz. Ayrıca evinde yıkama alanı müsait olmayan hasta ve yaşlılarımız için banyo hizmeti de veriyoruz. Sivrisinek, karasinek, pire, hamamböceği, fare gibi vektörlere yönelik hizmet veren Vektörlerle Mücadele birimlerinin bir yenisini de Güzeltepe Halk Sağlığı Merkezi’nde hizmete açtık. Eyüpsultan Halk Sağlığı Merkezi, Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi'nde bulunuyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nu Açtık

İBB tarihinde ilk kez öğrenci yurtları açtık. Üniversite öğrencilerimize sıcak bir yuva sunmak amacıyla İstanbul'da yurt sayımızı 14'e çıkardık. Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nu öğrencilerimizin hizmetine sunduk. 7 katlı Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 1,2,3,4 ve 6 kişilik odalara sahip toplamda 115 odadan oluşuyor. Bilgisayar odasından spor salonuna; çalışma ve çizim odasından kütüphane, hobi odasına; çamaşırhane/ütü ve valiz odasından revire kadar pek çok imkâna sahip yurdumuzda her odanın içerisinde özel banyo, soyunma dolabı, çalışma masası, buzdolabı, kitaplık, klima, televizyon gibi imkânlar bulunuyor. Alibeyköy (Emniyettepe Mahallesi), Mehtap Caddesi No : 15-17 adresinde bulunan Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu birçok imkân ve fırsatıyla öğrencilerimize hizmet veriyor.

Yaptıklarımız

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Haliç Tramvay Hattı'nı Açtık

İstanbul'un dört gözle beklediği, 14 istasyonlu T5 Haliç Tramvay Hattı'nı açtık. Alibeyköy-Eminönü arasını 35 dakikaya indiren 10,1 kilometre uzunluğundaki tramvay hattıyla günlük 114 bin yolcu taşıyoruz. T5 Haliç Tramvay hattından, Alibeyköy Metro durağından M7 metro hattına; Eyüpsultan Teleferik durağından TF2 hattına; Feshane, Ayvansaray, Balat ve Fener duraklarından Şehir Hatları iskelelerine; Küçükpazar durağından M2 metro hattına; Eminönü durağından ise T1 tramvay hattına ve şehir hatları iskelelerine aktarma yapılabiliyor.

T5 Haliç Tramvayı durakları:

Eminönü

Küçükpazar

Cibali

Fener

Balat

Ayvansaray

Feshane

Eyüpsultan Teleferik

Eyüpsultan Devlet Hastanesi

Silahtarağa Mahallesi

Üniversite

Alibeyköy Merkez

Alibeyköy Metro

Alibeyköy Cep Otogarı

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Kemerburgaz Kent Ormanı'nı Açtık

Toplamda 5.500.000 metrekarelik alana sahip olan Kemerburgaz Kent Ormanı'nı İstanbulluların hizmetine sunduk. Uçsuz bucaksız ormanın içerisinde manzaranın seyredilebilmesi için bir Seyir Kulesi yerleştirdik. Orman içerisinde konser, tiyatro gibi sanat ve kültür alanları; motokros, tenis, fitness ve bisiklet gibi spor alanları; macera parkı, zipline, atlıkarınca ve buz pisti gibi eğlence alanları yerleştirdik. Ayrıca çocuklara ve yetişkinlere yönelik etkinlik ve faaliyetlerle tüm İstanbulluların keyifle vakit geçirebileceği bir sosyal alan oluşturduk. Dünya su mimarisinin başyapıtı ve Mimar Sinan'ın eseri Mağlova Su Kemeri'nin de bulunduğu Kemerburgaz Kent Ormanı, içinde Beltur Restoran ve Beltur Burger Kafe'siyle birlikte birçok spor aktivitesine ve kültür-sanat etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nı Açtık

Avrupa Yakası'nın ilk tam otomatik sürücüsüz metro hattı olan Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı'nın "Yıldız-Mahmutbey" arasını açarak Eyüpsultan'da ulaşımı kolaylaştırdık. 8 ilçeyi birbirine bağlayan Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı ile İstanbullular Mahmutbey'den Yıldız'a 37 dakikada ulaşabilecek.

Yıldız-Mahmutbey Metro Hattı'nın Mecidiyeköy durağından M2 metrosuna; Karadeniz Mahallesi durağından T4 tramvayına; Mahmutbey durağından M3 metro hattına; Alibeyköy durağından da T5 tramvayına aktarma yapılabiliyor. Yıldız-Mecidiyeköy-Mahmutbey metro hattı durakları:

Yıldız
Fulya
Mecidiyeköy
Çağlayan
Kağıthane
Nurtepe
Alibeyköy
Çırçır
Veysel Karani-Akşemsettin
Yeşilpınar
Kazım Karabekir
Yenimahalle
Karadeniz Mahallesi
Tekstilkent-Giyimkent
Oruç Reis
Göztepe Mahallesi
Mahmutbey
EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Artİstanbul Feshane'yi Açtık

Haliç kıyısındaki tarihî Feshane-i Amire’yi restore ederek Artİstanbul Feshane olarak hizmete açtık. Osmanlı'da önemli bir yere sahip olan Feshane'de kapsamlı bir restorasyon yaparak kültür sanat merkezi olarak kente kazandırdık. Endüstriyel miras alanını "Artİstanbul Feshane" olarak halka kazandırdığımız bu proje kapsamında sergi salonları, sanat dünyasından zengin içerikler sunan Naile Akıncı Kütüphanesi, bienal alanı sosyal mekânları, kongre, atölye ve okuma alanlarıyla şehrin en büyük kültür-sanat alanı oldu. 

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Altınboynuz Sosyal Tesisi’ni Hizmete Açtık

Tarih, kültür ve lezzeti seyir keyfiyle birleştirdiğimiz Eyüpsultan Altınboynuz Sosyal Tesisi’ni hizmete açtık. Tekke Parkı içerisinde denize nazır bir şekilde konumlanan Altınboynuz Sosyal Tesisi 2 katlı, 120 kişilik restoran bölümü ve 80 kişilik kafeterya salonu olmak üzere 200 kişilik kapasiteye sahip. Modern mimari tasarımı ve uygun fiyatlı lezzetli menüsüyle yediden yetmişe tüm İstanbullulara hizmet veriyor. Restoran ve kafeterya alanının yanı sıra okuma salonuna da sahip olan Altınboynuz Sosyal Tesisi'ni çalışma alanı olarak da kullanabilirsiniz. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan'da Altyapı Sorunlarını Çözdük

Eyüpsultan'da İSKİ projelerimiz için toplamda 1.581.427.013 TL yatırım yapıyoruz.

Eyüpsultan'da atık su sorununu çözmek, yaşanan su baskınlarının önüne geçmek, atık su ve yağmur suyu ayrımını yapmak, artan içme suyu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla;

Yavedut Caddesi

Ayvalıdere Yağmur Suyu Tüneli (Otogar-Haliç Arası)

Güzeltepe 5. Levent Mevkii (AFAD)

Alibeyköy Deresi Koru Deresi ve Alibeyköy Atatürk Caddesi gibi önemli ana arterlerde altyapı çalışmaları yaptık, yapmaya devam ediyoruz.

 

Hemşehrilerimize daha iyi hizmet verebilmek için Su İsale ve Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı Hizmet Binası'nı yaptık.

Haliç'in temizliğini yapmak için hizmet veren Haliç Dip Çamuru Tarama ve Susuzlaştırma Tesisi'nin yapımını tamamladık.

Altyapı çalışmaları kapsamında;

41.183 metre atık su hattı

1.688 metre yağmur suyu hattı

55.917 metre içme suyu hattı

1.225 metre dere ıslahı yaptık.

Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ni hizmete açtık.

 

Bölgedeki atık suların denize karışmasını önleyecek, insan ve çevre sağlığını koruyacak Baltalimanı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'ni açtık, Yenikapı Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi'nin yapımına devam ediyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Haliç Yepyeni Bir Görünüme Kavuştu

Dip temizliği için kurduğumuz özel tesisle Haliç'i temiz ve sağlıklı görünümüne kavuşturduk. Yeşil alan düzenlemeleriyle sahil hattını İstanbulluların keyifli zaman geçirdiği bir alana dönüştürdük. Su sporları etkinlikleri ve sportif aktivitelerle Haliç'in canlılığını iç kısımlara kadar taşıdık.

İSKİ, Haliç’te su sirkülasyonunu sağlayarak oksijen miktarı ile buna bağlı olarak biyolojik çeşitliliğin artması için Haliç’e Cansuyu Projesi’ni hayata geçirdik. Sarıyer Çayırbaşı’ndan alınarak 5 km uzunluğundaki tünel ile Ayazağa'ya gelen günlük ortalama 260.000 m3 deniz suyunu Kağıthane Deresi'ne terfi ederek Haliç'e ulaştırıyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan'ın Tarihine Sahip Çıkıyoruz

İstanbul'un kültürel mirasına sahip çıkmaya devam ediyoruz: Melamiler Sofası ve Mısır Tarlası'nda restorasyon çalışmalarımızı tamamladık, Uzun Kemer, Eğri Kemer ve Karyağdı Baba Tekkesi'nin restorasyonuna devam ediyoruz.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Yeşilpınar’da İmar Sorununu Çözdük

Yeşilpınar Mahallesi'nde kentsel dönüşüm projemiz KİPTAŞ Eyüpsultan Yeşilpınar Evleri'nin temelini attık. 155 daireden oluşan ilk etap anahtar teslimini 26 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirdiğimiz Yeşilpınar Evleri’nin 2. Etap anahtar teslimini 20 Ocak 2024’te gerçekleştirdik. 664 konut ve 14 dükkândan olmak üzere toplamda 678 bağımsız birimden oluşan projenin 113 hak sahibi ve 197 bağımsız birimi için 2. Etap anahtar teslimini yaptık. Proje kapsamında kreş, kütüphane, aile sağlığı merkezi de yer alıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Silahtarağa Gençlik Parkı ve Haliç Spor Parkı'nı Açtık

Silahtarağa Gençlik Parkı ve Haliç Spor Parkı'nı açtık.

50.000 metrekarelik alana sahip Silahtarağa Gençlik Parkı, ağaçların kesilmesi, T5 tramvay hattının inşa süreci ve arıtma tesisi inşası sürecinde bakımsız kalmıştı. Silahtarağa Gençlik Parkı'nı 50 bin metrekarelik bir parka dönüştürdük. Park geniş yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, fitness alanları, yürüyüş ve bisilet yolları, kafetarya ve büfeler, WC, otopark, etkinlik çayırı ve amfi gibi farklı alanlarda İstanbullulara hizmet veriyor.

Haliç boyunca kıyı şeridini şehre kazandırdığımız Haliç Spor Parkı'nı da hizmete açtık. Haliç Köprüsü'nin altında kalan 25 bin metrekarelik alanı kente kazandırdık. Haliç Spor Parkı'nda spor sahaları, kaykay pisti, seyir basamakları, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla yeni bir yaşam alanı olarak kente hizmet veriyor. Bu alanın parka dönüşmesiyle birlikte sahit hattı boyunca Ayvansaray ve Feshane bölgeleri de birleşti.

 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi'ni Açtık

İstanbul'a yeni nesil kütüphaneler kazandırmaya devam ediyoruz: Eyüpsultan'da Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi'ni açtık. 11 binin üzerinde eserle hizmet veren Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi, söyleşi ve atölyelere ev sahipliği yapıyor. 150 kişilik kapasitesi bulunan kütüphane Akşemsettin, Cengiz Topel Cad. No: 26 adresinde yer alıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Biyometanizasyon Tesisi'ni Açtık

Organik atıklardan elde edilen biyogazdan 1,4 MW elektrik enerjisi ve 40 ton kompost üretecek olan Biyometanizasyon Tesisi'ni açtık.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi'ni Hizmete Açtık

İstanbul'daki sahipsiz hayvanlarla ilgili tüm hizmetleri aralıksız sürdürmek için yeni merkezler açmaya devam ediyoruz. Acil durumlarda ve 7 gün 24 saat boyunca hizmet veren birimlerimizden birisi olan İBB Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi'ni hizmete açtık. 372 hayvan kapasiteli İBB Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakım Evi, 3 bin 850 metrekaresi kapalı olmak üzere 16 bin metrekarelik alanda hizmet veriyor. Kemerburgaz Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi bünyesinde ayrıca Köpek Eğitim Sahası hizmete açtık. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ni Hizmete Açtık

Günde ortalama 3 bin ton atığın doğaya zarar vermeden bertarafını sağlarken, 85 MW/h elektrik üretim kapasitesi ile 1,4 milyon İstanbullunun elektrik ihtiyacını karşılayan; Türkiye'nin ilk, Avrupa'nın en büyük atık yakma tesisi olan Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ni hizmete açtık.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Kemerburgaz'da Fide Üretim Seraları Oluşturduk

İstanbul'da tarımı canlandırıyor ve çiftçilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Çiftçilerimize dağıttığımız fideleri kendi bünyemizde üretmek için fide üretim seraları kuruyoruz. Kemerburgaz Odayeri'ndeki katı atık sahasında kurduğumuz serada bakım ve yenileme çalışmalarını tamamladık ve burada bir Fide Üretim Merkezi oluşturduk. 

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Halk Sağlığı Merkezi'ni Açtık

Sosyal belediyecilik anlayışıyla birlikte İstanbul'da yaşayan ancak sosyal yönden dezavantajlı, hasta, bakıma muhtaç, engelli ve yaşlı hemşehrilerimize hizmet vermek üzere Eyüpsultan Güzeltepe Mahallesi'nde Halk Sağlığı Merkezi açtık. Sağlık merkezi bünyesinde yer alan PDM ile ruh sağlığı alanında ücretsiz ve kapsayıcı destek veriyoruz. Halk Sağlığı Merkezi bünyesinde Evde Sağlık Hizmetleri’nin yanı sıra muayene, hemşirelik hizmetleri fizyoterapi, hasta nakli, hane ve kişisel temizlik hizmetleri de sunuyoruz. Ayrıca evinde yıkama alanı müsait olmayan hasta ve yaşlılarımız için banyo hizmeti de veriyoruz. Sivrisinek, karasinek, pire, hamamböceği, fare gibi vektörlere yönelik hizmet veren Vektörlerle Mücadele birimlerinin bir yenisini de Güzeltepe Halk Sağlığı Merkezi’nde hizmete açtık. Eyüpsultan Halk Sağlığı Merkezi, Güzeltepe Mahallesi Osmanpaşa Caddesi'nde bulunuyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Bölgesel İstihdam Ofisi'ni Açtık

İş arayanlarla işverenleri buluşturduğumuz ve bugüne kadar 190 bin kişiye özel sektörde iş imkânı sağladığımız Bölgesel İstihdam Ofisleri’nin bir yenisini de Eyüpsultan’da açtık. Eyüpsultan Bölgesel İstihdam Ofisi, iş arayan hemşehrilerimize özel sektörde iş imkânı sağlıyor.

EYÜPSULTAN
Yaptıklarımız

Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nu Açtık

İBB tarihinde ilk kez öğrenci yurtları açtık. Üniversite öğrencilerimize sıcak bir yuva sunmak amacıyla İstanbul'da yurt sayımızı 14'e çıkardık. Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu'nu öğrencilerimizin hizmetine sunduk. 7 katlı Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, 1,2,3,4 ve 6 kişilik odalara sahip toplamda 115 odadan oluşuyor. Bilgisayar odasından spor salonuna; çalışma ve çizim odasından kütüphane, hobi odasına; çamaşırhane/ütü ve valiz odasından revire kadar pek çok imkâna sahip yurdumuzda her odanın içerisinde özel banyo, soyunma dolabı, çalışma masası, buzdolabı, kitaplık, klima, televizyon gibi imkânlar bulunuyor. Alibeyköy (Emniyettepe Mahallesi), Mehtap Caddesi No : 15-17 adresinde bulunan Eyüpsultan Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu birçok imkân ve fırsatıyla öğrencilerimize hizmet veriyor.

Alibeyköy Lojistik Merkezi'ni Açtık

Hizmete açtığımız Alibeyköy Lojistik Destek Merkezi’nin, İstanbul’da turizm ve ticaretin merkezi olan Aksaray, Laleli ve Mahmutpaşa gibi aynı zamanda Tarihi Yarımada’nın en yoğun bölgelerinin trafiğini rahatlatacak. Ordu Caddesi’nin yayalaştırılması projesi kapsamında nefes alan bölgeden büyük yük alacak merkezimiz, araç park ve bekleme alanları da Aksaray, Laleli, Gedikpaşa ve Mahmutpaşa’daki sektörün problemlerinden birine çözüm sunuyor.

Tarihi Yarımada'da trafiği rahatlatacak ve yaklaşık 65 bin metrekarelik yeşil alana sahip Alibeyköy Lojistik Merkezi düzenli depolama, çevreci. çevresiyle uyumlu, estetik bir şekilde bölgeye değer katacak. Merkezle birlikte Tarihi Yarımada'ya ticari faaliyetler dolayısıyla yapılacak tır giriş-çıkışları tamamen güvenli bir şekilde gerçekleşecek. Ayrıca yüksek tonajlı araçlar da merkezimiz sayesinde hem şehir içine girmeden TEM otoyolu üzerinden merkeze girip parklanacak hem de tarihi bölgeye zarar vermeyecek.

Eyüpsultan Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı Yeniledik

Eyüpsultan Çırçır Mahallesi'nde bulunan Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı yenileyerek hizmete açtık. Günümüz ihtiyaçlarına cevap vermede yerersiz kalması ve zaman içerisinde tahribatlar oluşması nedeniyle Hüseyin Çatalkaş Parkı'nda detaylı bir yenileme çalışması başlattık. Modernize ettiğimiz Hüseyin Çatalkaş Parkı'nın drenaj sistemini, yaya yollarını ve yürüyüş parkurunu yeniledik, sulama tesisatı yaptık. Parktaki spor alanlarını, basketbol sahasını, fitness alanlarını, meydanı ve oyun alanlarını yenileyerek hizmete açtık. Ayrıca Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı engelli erişimine uygun bir hâle getirdik. 

Vezneciler-Sultangazi-Fenertepe Metro Hattı'nın Proje Çalışmalarını Tamamladık

Eyüpsultan'da ulaşımı rahatlatacak Vezneciler-Sultangazi-Fenertepe Metro Hattı'nın projelendirme çalışmalarını tamamladık. Vezneciler bölgesinden başlayacak metro hattı Fatih'in doğu-batı istikameti, Eyüp ve Gaziosmanpaşa'dan geçerek Mescid-i Selam durağında sonlanacak.

Odayeri ATY (Atıktan Türetilmiş Atık) Tesisi'ni Açtık.

Evsel ya da endüstriyel atıkların ayrıştırılmasından sonra geriye kalan atıkları belirli işlemlerden geçirdikten sonra yakma tesislerinde fosil yakıtlarına alternatif olarak kullanılmasını sağlayacak ATK yani atıktan türetilmiş atık tesisini Eyüpsultan'da açtık.

 

Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'ni Açtık

İstanbul'da her gün çıkan yaklaşık 19 bin ton evsel atığın Atık Bertaraf Tesisi'ne ve Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ne aktarılmasını sağlayacak Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'ni açtık. Yaklaşık 40 bin metrekarelik alana konumlandırdığımız merkezde birbirinden bağımsız 10 adet katı atık yükleme sistemi ve günlük 2.500 ton evsel katı atık kapasitesi mevcut. Yüksek kapasitesiyle birlikte Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi aynı anda başta Eyüpsultan olmak üzere Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Sarıyer, Kağıthane ve Şişli'ye hizmet verecek. 7 ilçenin atıkları Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'nde toplanacak ve böylece atık araç trafiğini de şehir dışına taşıyarak şehir içi trafik rahatlayacak.

Eyüpsultan'da Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri Açıyoruz

Eyüpsultan’da Güzeltepe ve İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi’ni açtık, 3 kreşin daha yapımına devam ediyoruz. Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri’nde 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın psikososyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Yuvamız İstanbul Merkezleri’nde çocuklarımız eşit fırsatlardan yararlanıyor, adil bir eğitim imkânına erişiyor. Merkezlerimizde öğretmen, aile ve mahalle ilişkilerinin de güçlendirildiği bir eğitim hizmeti sunuyoruz.

İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi'ni Açtık

Akşemsettin, Karadolap ve Çırçır mahallelerindeki vatandaşlarımıza imar konusunda hizmet sunmak için İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi'ni açtık.

Eyüpsultan Mezarlığı'nın Restorasyon ve Çevre Düzenlemesine Devam Ediyoruz

Eyüpsultan'da kültürel mirasımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. İstanbul'un en büyük İslam mezarlıklarından birisi olan Eyüpsultan Mezarlığı'nda restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İstanbul'da örneğine az rastlanan Giritli Miralay Hasan Bey'in yelkenli denizci mezar taşı ve parçalanmış baş şahidesini yıllardan sonra hak ettiği değere uygun bir şekilde onardık. Diğer mezarlıkların belgeleme, projeleme ve onarma çalışmalarına devam ediyoruz. 

Haliç İGDAŞ Parkı İçerisinde Beltur Kafe'yi Hizmete Açtık

Sen neredeysen Beltur Kafe orada! Eyüpsultan'da Haliç İGDAŞ Parkı içerisinde Beltur Kafe'yi açtık ve İstanbulluların hizmetine sunduk. Eyüpsultan Haliç İGDAŞ Parkı Beltur Kafe'de uygun fiyatlı içecek ve yiyecek seçenekleriyle rahatlıkla sosyalleşebilir, kültürel ve sosyal aktivilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahiplerine 323 bin 202 Hasta Bezi ve Medikal Malzeme Desteği Sağladık

Eyüpsultan'da medikal malzemelerine ve hasta bezi temininde sorun yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyoruz. Bu kapsamda Eyüpsultan'da ihtiyaç sahiplerine 323 bin 202 hasta bezi ve medikal malzeme desteği sağladık. 

Eyüpsultan'da 231 Haneye Tersine Göç Hizmeti Sunduk

Ekonomik veya sosyal nedenlerle memleketine dönmek isteyen 231 haneye Tersine Göç hizmeti sunduk.

Eyüpsultan'da 307 Kültürel Etkinlik Düzenledik

Kültür-sanatı şehrin her yerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz 307 kültürel etkinlikte Eyüpsultan'da vatandaşlarımızla buluştuk.

Eyüpsultan'da Öğrencilere Sen Oku Diye Desteği Sağlıyoruz

"Sen Oku Diye" eğitim destek programı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yetim, öksüz, engelli çocuklara ve şehit çocuklarına eğitim desteği ulaştırıyoruz. Eyüpsultan'da toplamda 12.554 öğrenciye eğitim desteği sağladık. 

Eyüpsultan'da Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İncelemesi Yapıyoruz

Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İnceleme Projesi kapsamında Eyüpsultan'da 1.426 yapı ziyaret ederek 464'ünde tespit gerçekleştirdik.

Eyüpsultan'da Hemşehrilerimize Sağlık Hizmeti Sunuyoruz

Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde, İSADEM'de (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ve Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 43.989 kişiye sağlık hizmeti verdik.

Eyüpsultan'da 211 Aileye Ev Eşyası Desteği Sunduk

Eyüpsultan'da sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç durumu belirlenen 211 aileye, ayni sosyal destek hizmetlerimiz kapsamında hanelerin ihtiyacı olan sıfır ev eşya desteği sağladık.

Avrupa 1. Bölge Dere Islahı ve Bakım ve Onarım Açılış Törenini Gerçekleştirdik

Avrupa Yakası’nda Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu’nda karışık çalışan atık su hatlarını yeniledik. Avrupa 1. Bölge olarak adlandırılan bu alanda eksik, yetersiz kesitli derelerin de ıslahını gerçekleştirdik. Derelerle birlikte atık su kollektör hatlarının bakım, onarım ve temizliğini sağladık. Bölgedeki atık su arıtma tesislerinin yükünü hafifletmek ve tıkanıklıklardan kaynaklanan su baskınlarını önlemek için 17 ilçede 582.000 metre kollektör temizliği yaptık. Dere ıslahı, mevcut derelerin bakımı, dere ve kollektör temizliği çalışmalarımız kapsamında Avrupa 1. Bölge’nin altyapısı ve dere ıslahı için 1 milyar 260 milyon lira yatırım yaptık.

Hayvancılık Yapan Hemşehrilerimize Destek Sağladık

Eyüpsultan'da hayvancılık yapan hemşehrilerimize 82.00 kg küçükbaş hayvan kuzu besi yemi, 359.700 kg büyükbaş sığır manda süt yemi ve 2.400 kg arı yemi desteği verdik.

 

Mağlova Su Kemeri'ni Gün Yüzüne Çıkardık

Kemerburgaz Kent Ormanı'nın açılmasıyla birlikte Mimar Sinan'ın başyapıtlarından olan Mağlova Su Kemeri de bütün ihtişamıyla gün yüzüne çıkmış oldu.

Alibeyköy Cep Otogarı'nın Yollarını Yeniledik

Karayolu yolcu taşımacılığının önemli istasyonu Alibeyköy Cep Otogarı'nda 100 ton asfalt kullanarak yolları yeniledik, otogarda düzenli olarak baca ve ızgaraların temizliğini yapıyoruz. T5 Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nı açarak otogara ulaşımı kolaylaştırdık.

Üreticilerimize Destek Veriyor, Eyüpsultan'da Tarımı ve Üretimi Canlandırıyoruz

Üreticilerimize;

58.000 kg küçükbaş hayvan kuzu besi yemi desteği,

245 bin 400 kg büyükbaş sığır manda süt yemi desteği,

15.889 adet yazlık fide desteği,

balıkçılarımıza tekne bakım malzemesi desteği verdik.

Eyüpsultan'a Yeni Otoparklar Kazandırıyoruz

Eyüpsultan'da otopark sorununu rahatlatacak çalışmalarımıza devam ediyoruz: 
60 araç kapasiteli Atatürk Caddesi Yol Üstü Otoparkı'nı, 
72 araç kapasiteli Vardar Bulvarı Yol Üstü Otoparkı'nı,
25 araç kapasiteli Sevinç Caddesi Yol Üstü Otoparkı'nı hizmete açtık.
262 araç kapasiteli Akşemsettin Metro İstasyonu Zemin Altı Otoparkı’nı yakında İstanbulluların hizmetine açacağız.

Tekke Parkı'nı Yeniliyoruz

Tekke Parkı'nda ekonomik ömrünü yitirmiş kıyı yapılarını güçlendirerek yeniliyoruz.

Eyüpsultan'a Yeni Vapur Seferleri Başlattık

İstanbul'da deniz ulaşımının payını artırıyoruz:

Kadıköy - Kasımpaşa - Fener - Hasköy - Sütlüce - Eyüpsultan deniz hattını,

Beşiktaş - Kabataş - Karaköy - Kasımpaşa - Hasköy - Sütlüce - Eyüpsultan deniz hatlarını hizmete açtık.

Eyüpsultan'da Yeni Otobüs Hatları Açtık

Eyüpsultan'da ulaşımı kolaylaştırmak ve daha kaliteli bir yolculuk imkânı sağlamak için yeni otobüs hatları açtık:

48G Göktürk – Mescidi Selam

39A Akşemsettin – Vezneciler

62H Emniyettepe – Hacıosman Metro

48C Kemerburgaz – Çiftalan Köyü

48D Göktürk – Hacıosman Metro

48U Bahçeşehir Üniversitesi – Kemerburgaz

50A Alibeyköy Metro – Edirnekapı Metrobüs

50K Alibeyköy – Kazlıçeşme

TM5 Alibeyköy – 5.Levent

50G Göktürk – Alibeyköy

TM6 Mevlana – Alibeyköy

TM1 Emniyettepe – Alibeyköy

50B Alibeyköy – Bakırköy

50E Alibeyköy – Eminönü

50S Alibeyköy – Şişli

50V Alibeyköy – Vezneciler

50Y Alibeyköy – Yenikapı

50C Alibeyköy – Şişli

50D Ayazağa – Alibeyköy

50L Alibeyköy – Beşiktaş

50N Alibeyköy – Taksim

50T Alibeyköy – Taksim

TM10 Yeşilpınar – Alibeyköy

TM11 Yeşilpınar – Alibeyköy

TM12 Karadolap – Alibeyköy

TM2 Hamidiye – Güzeltepe – Alibeyköy

TM3 Hamidiye – Kağıthane – Alibeyköy

Eyüpsultan'da Üniversite Öğrencilerine Burs Sağladık

Genç Üniversiteli Eğitim Desteği kapsamında Eyüpsultan'da toplamda 5.857 hak kazanan öğrenciye burs verdik. 2023-2024 eğitim döneminde burs miktarını 7.500 TL'ye çıkardık.

239.937 Ton Asfalt Kullanarak Eyüpsultan'ın Yollarını Yeniledik, Bakım ve Onarım Çalışmaları Yaptık

Eyüpsultan'da trafik sorununu azaltmak ve trafiği daha güvenli hâle getirmek için yolları yeniliyoruz. Bugüne kadar Eyüpsultan'da 239.937 ton asfalt kullanarak yolları yenileyip güçlendirdik.

Eyüpsultan'da 29 Halk Ekmek Büfemizle Hizmet Veriyor, 66.900.602 Ekmeği Hemşehrilerimize Ulaştırıyoruz

Eyüpsultan'da, sayısını 26'dan 29'a çıkardığımız Halk Ekmek büfelerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Haziran 2019'dan bugüne ilçedeki toplam Halk Ekmek satışı 66.900.602 adede ulaştı.

İBB Wi-Fi Eyüpsultan'da da Hizmet Veriyor

Eyüpsultan'da 94 lokasyonda 487 erişim noktasıyla ücretsiz İBB Wi-Fi internet hizmeti veriyoruz. 2.812 metre fiber altyapı yatırımı yaparak hızlı internet bağlantısı sağlıyoruz.

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahiplerine 29.244 Adet Gıda-Hijyen Kolisi Ulaştırdık

Pandemi sürecinde başlattığımız ve sonrasında da devam ettirdiğimiz proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine 29.244 adet gıda-hijyen kolisi ulaştırdık.

8.618 Haneye İstanbulkart'la Sosyal Destek Hizmeti Sunduk

Eyüpsultan'da yaşayan ihtiyaç sahibi 8.618 haneye Sosyal Destek Hizmeti (İstanbulkart) sunduk. Sosyal Destek Hizmeti kartı, anlaşmalı marketlerde, BELTUR'da, İSPARK'ta, İBB toplu taşıma araçlarında, İBB sosyal tesislerinde, anlaşmalı bankalarla, Halk Ekmek büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarında kullanılabilir.

Eyüpsultan'da 5.412 Ağaç ve 2.971.023 Çiçek Diktik, Peyzaj Düzenlemeleri Yaptık

Eyüpsultan'da 5.412 adet ağaç ve 2.971.023 adet çiçek dikerek çevre sakinlerini yeşille buluşturduk.

Eyüpsultan Akşemsettin ve Çırçır Mahallelerinde Kentsel Dönüşüm Temelini Attık

Eyüpsultan Akşemsettin ve Çırçır mahallelerinde kentsel dönüşümün temelini attık. İBB mülkiyetinde bulunan 2 parsel 2018’de riskli yapı olarak ilan edilmişti. İştiraklerimiz KİPTAŞ, İstanbul İmar A.Ş ve BİMTAŞ ile iş birliği yaparak bölgedeki 561 yapı ve 720 bağımsız birimden oluşan, çarpık yapılaşma ve mülkiyet problemlerinin olduğu alanda çalışmalara başladık.

Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı'nın Yapımına Başlıyoruz

Tamamen öz kaynaklarla hayata geçirdiğimiz Bayrampaşa Meydanı’ndan Bayrampaşa-Eyüpsultan Tramvay Hattı ile bölgenin trafiğini büyük ölçüde rahatlatıyoruz. Bayrampaşa trafiğini azaltacak Eyüpsultan-Bayrampaşa tramvay hattının çalışmalarını tamamladıktan sonra İstanbulluların hizmetine sunacağız. Bayrampaşa Meydanı’ndan tramvaya binen bir yolcu Bayrampaşa, Demirkapı ve Eyüpsultan duraklarından sonra Feshane’ye ulaşabilecek. T7 Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı durakları:

Feshane

Eyüpsultan

Demirkapı

Bayrampaşa

Meydan

Eyüpsultan'a Ulaşımı Kolaylaştıracak HIZRAY Projemize Başlıyoruz

Sabiha Gökçen Havalimanı-Beylikdüzü arasını 50 dakikaya düşürecek, 74,5 kilometrelik mesafede 13 istasyonla hizmet verecek, 20 noktada diğer hatlara entegrasyon sağlayacak HIZRAY projemizi hayata geçiriyoruz.

Dr. Mustafa Kemal Gavuzoğlu ve Bedriye Gavuzoğlu Vakfı Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Temelini Attık

Bu yıl açmayı hedeflediğimiz "Gavuzoğlu Vakfı Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi" 11 bloktan oluşacak. Rehabilitasyon merkezinin 5 bloğunda da toplamda 50 kişi olmak üzere kendi bakımını yapabilen misafirlerimiz faydalanacak. Geri kalan 5 blokta da dışarıdan desteğe ihtiyacı olan toplamda 69 misafirimiz faydalanacak. Merkezimiz içerisinde ayrıca bir tane kütüphane ekliyoruz. Kütüphanenin yanı sıra seminer odaları, hobi edinebilecekleri eğitim salonları ve kafeteryalar yer alacak. Toplamda 12.000 metrekare peyzaj alanı bulunan projemizin çalışmaları %60 seviyesine ulaştı.

Eyüpsultan'da Yeni Yaya Üst Geçitleri Açtık

Eyüpsultan'da yayalar için yeni yaya geçitleri yapıyoruz: Alibeyköy Cep Otogarı Yaya Üst Geçidi'ni tamamlayıp hizmete açtık. Edirnekapı Metrobüs durağı doğu girişine yeni üst geçit yaptık, metrobüs durağını engelli erişimine uygun hâle getirdik.

Şehit Furkan Doğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne Kapalı Spor Salonu Kazandırdık

İstanbulluların daha fazla sporla birlikte olabilmesi ve spor imkânlarına daha kolay ulaşabilmesi için yaptığımız spor tesislerinin yanı sıra okul bahçelerine de spor salonu açöaya devam ediyoruz. Şehit Furkan Doğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne kapalı spor salonu kazandırdık. Liseye kazandırdığımız kapalı spor salonundan hem öğrenciler hem de İstanbullular faydanalabiliyor.

İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul ve Su Kafe’yi Hizmete Açtık

İSKİ yerleşkesini eğitime ve hizmete açtık. Okul öncesi hizmetlerden mahrum kalan ve her çocuğa eşit bir eğitim sunma amacıyla başladığımız İBB kreşlerinin bir yeni merkezini İSKİ yerleşkesinde açtık. İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul Çocuk Eğitim Merkezi 3-6 yaş arası yüzlerce çocuğa kaliteli ve eşit eğitim imkanı sunuyori

Ayrıca İSKİ yerleşkesi içerisinde bulunan ve işlevini yitiren Kağıthane Su Dağıtım Yapısını'da "Su Kafe" olarak hizmete açarak hem İstanbullulara yeni bir buluşma noktası oluşturuyor hem de tarihi ve tescilli yağının geleceğini koruma altına alarak kentimizin kültürel mirasını koruyoruz.

 

İBB Ders Atölyeleri Eyüpsultan Şubesi'ni Açtık

Eğitim hayatları boyunca öğrencilerimizin hep yanındayız: İBB olarak ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerinin sınava hazırlık süreçlerine katkı verebilmek için açtığımız İBB Ders Atölyeleri'nin bir şubesini de Eyüpsultan'da hizmete açtık.

Anneler Artık Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanıyor

0-4 yaş arası çocuklu anneler Anne Kart ile toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanıyor. 663 bin anne Anne Kart'tan faydalandı, toplamda 163 milyon yolculuk yapıldı. Eyüpsultan'da da annelere Anne Kart ulaştırdık.

Eyüpsultan'da Çocuklara Ücretsiz Halk Süt Ulaştırıyoruz

Süt her çocuğun hakkı diyerek kooperatiflerden satın aldığımız sütleri Eyüpsultan’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da ulaştırıyoruz. Bugüne kadar 267 bin çocuğa 28 milyon litre ücretsiz Halk Süt ulaştırdık. 

Eyüpsultan'da 7.432 Haneye Nakdî Destek Sağladık

Eyüpsultan'da ikâmet eden yardıma muhtaç ve geçimini sağlamakta zorlanan hanelere nakdî destek sağlıyoruz. Eyüpsultan'da bugüne kadar 7.432 haneye nakdî destek sağladık.

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahibi 582 Aileye Yenidoğan Destek Paketi Ulaştırdık

İhtiyaç sahibi 582 aileye, bebeklerinin ilk 4 aylık ihtiyacını karşılayacak Yenidoğan Destek Paketi ulaştırdık.

Eyüpsultan'da 57.261 Sahipsiz Hayvana Veterinerlik Hizmeti Sağladık

Eyüpsultan'da sahipsiz hayvanlara veterinerlik hizmeti sağlıyoruz. Veterinerlik hizmeti kapsamında Eyüpsultan'da 57 bin 261 sahipsiz hayvanın kısırlaştırma, aşılama, beslenme, barınma, bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşıladık, mikroçip takarak kayıt altına aldık.

Tüm İstanbul’da Kadın Emeği Pazarları Kuruyoruz

İBB Gönüllüleri iş birliğiyle, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmak için İstanbul’un farklı noktalarında Kadın Emeği Pazarı kuruyoruz.

Eyüpsultan'da 48.977 metre Doğal Gaz Hattı Yaptık

İstanbul'un her yerine doğal gaz ulaştırmaya devam ediyoruz: Eyüpsultan'da 48.977 metre doğal gaz hattı yaptık.

Alibeyköy Lojistik Merkezi'ni Açtık

Hizmete açtığımız Alibeyköy Lojistik Destek Merkezi’nin, İstanbul’da turizm ve ticaretin merkezi olan Aksaray, Laleli ve Mahmutpaşa gibi aynı zamanda Tarihi Yarımada’nın en yoğun bölgelerinin trafiğini rahatlatacak. Ordu Caddesi’nin yayalaştırılması projesi kapsamında nefes alan bölgeden büyük yük alacak merkezimiz, araç park ve bekleme alanları da Aksaray, Laleli, Gedikpaşa ve Mahmutpaşa’daki sektörün problemlerinden birine çözüm sunuyor.

Tarihi Yarımada'da trafiği rahatlatacak ve yaklaşık 65 bin metrekarelik yeşil alana sahip Alibeyköy Lojistik Merkezi düzenli depolama, çevreci. çevresiyle uyumlu, estetik bir şekilde bölgeye değer katacak. Merkezle birlikte Tarihi Yarımada'ya ticari faaliyetler dolayısıyla yapılacak tır giriş-çıkışları tamamen güvenli bir şekilde gerçekleşecek. Ayrıca yüksek tonajlı araçlar da merkezimiz sayesinde hem şehir içine girmeden TEM otoyolu üzerinden merkeze girip parklanacak hem de tarihi bölgeye zarar vermeyecek.

Eyüpsultan Akşemsettin ve Çırçır Mahallelerinde Kentsel Dönüşüm Temelini Attık

Eyüpsultan Akşemsettin ve Çırçır mahallelerinde kentsel dönüşümün temelini attık. İBB mülkiyetinde bulunan 2 parsel 2018’de riskli yapı olarak ilan edilmişti. İştiraklerimiz KİPTAŞ, İstanbul İmar A.Ş ve BİMTAŞ ile iş birliği yaparak bölgedeki 561 yapı ve 720 bağımsız birimden oluşan, çarpık yapılaşma ve mülkiyet problemlerinin olduğu alanda çalışmalara başladık.

Hayvancılık Yapan Hemşehrilerimize Destek Sağladık

Eyüpsultan'da hayvancılık yapan hemşehrilerimize 82.00 kg küçükbaş hayvan kuzu besi yemi, 359.700 kg büyükbaş sığır manda süt yemi ve 2.400 kg arı yemi desteği verdik.

 

Vezneciler-Sultangazi-Fenertepe Metro Hattı'nın Proje Çalışmalarını Tamamladık

Eyüpsultan'da ulaşımı rahatlatacak Vezneciler-Sultangazi-Fenertepe Metro Hattı'nın projelendirme çalışmalarını tamamladık. Vezneciler bölgesinden başlayacak metro hattı Fatih'in doğu-batı istikameti, Eyüp ve Gaziosmanpaşa'dan geçerek Mescid-i Selam durağında sonlanacak.

Eyüpsultan'a Ulaşımı Kolaylaştıracak HIZRAY Projemize Başlıyoruz

Sabiha Gökçen Havalimanı-Beylikdüzü arasını 50 dakikaya düşürecek, 74,5 kilometrelik mesafede 13 istasyonla hizmet verecek, 20 noktada diğer hatlara entegrasyon sağlayacak HIZRAY projemizi hayata geçiriyoruz.

Alibeyköy Cep Otogarı'nın Yollarını Yeniledik

Karayolu yolcu taşımacılığının önemli istasyonu Alibeyköy Cep Otogarı'nda 100 ton asfalt kullanarak yolları yeniledik, otogarda düzenli olarak baca ve ızgaraların temizliğini yapıyoruz. T5 Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nı açarak otogara ulaşımı kolaylaştırdık.

Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'ni Açtık

İstanbul'da her gün çıkan yaklaşık 19 bin ton evsel atığın Atık Bertaraf Tesisi'ne ve Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ne aktarılmasını sağlayacak Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'ni açtık. Yaklaşık 40 bin metrekarelik alana konumlandırdığımız merkezde birbirinden bağımsız 10 adet katı atık yükleme sistemi ve günlük 2.500 ton evsel katı atık kapasitesi mevcut. Yüksek kapasitesiyle birlikte Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi aynı anda başta Eyüpsultan olmak üzere Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Sarıyer, Kağıthane ve Şişli'ye hizmet verecek. 7 ilçenin atıkları Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'nde toplanacak ve böylece atık araç trafiğini de şehir dışına taşıyarak şehir içi trafik rahatlayacak.

Eyüpsultan'da Yeni Yaya Üst Geçitleri Açtık

Eyüpsultan'da yayalar için yeni yaya geçitleri yapıyoruz: Alibeyköy Cep Otogarı Yaya Üst Geçidi'ni tamamlayıp hizmete açtık. Edirnekapı Metrobüs durağı doğu girişine yeni üst geçit yaptık, metrobüs durağını engelli erişimine uygun hâle getirdik.

Eyüpsultan'a Yeni Otoparklar Kazandırıyoruz

Eyüpsultan'da otopark sorununu rahatlatacak çalışmalarımıza devam ediyoruz: 
60 araç kapasiteli Atatürk Caddesi Yol Üstü Otoparkı'nı, 
72 araç kapasiteli Vardar Bulvarı Yol Üstü Otoparkı'nı,
25 araç kapasiteli Sevinç Caddesi Yol Üstü Otoparkı'nı hizmete açtık.
262 araç kapasiteli Akşemsettin Metro İstasyonu Zemin Altı Otoparkı’nı yakında İstanbulluların hizmetine açacağız.

İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi'ni Açtık

Akşemsettin, Karadolap ve Çırçır mahallelerindeki vatandaşlarımıza imar konusunda hizmet sunmak için İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi'ni açtık.

İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul ve Su Kafe’yi Hizmete Açtık

İSKİ yerleşkesini eğitime ve hizmete açtık. Okul öncesi hizmetlerden mahrum kalan ve her çocuğa eşit bir eğitim sunma amacıyla başladığımız İBB kreşlerinin bir yeni merkezini İSKİ yerleşkesinde açtık. İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul Çocuk Eğitim Merkezi 3-6 yaş arası yüzlerce çocuğa kaliteli ve eşit eğitim imkanı sunuyori

Ayrıca İSKİ yerleşkesi içerisinde bulunan ve işlevini yitiren Kağıthane Su Dağıtım Yapısını'da "Su Kafe" olarak hizmete açarak hem İstanbullulara yeni bir buluşma noktası oluşturuyor hem de tarihi ve tescilli yağının geleceğini koruma altına alarak kentimizin kültürel mirasını koruyoruz.

 

Eyüpsultan'a Yeni Vapur Seferleri Başlattık

İstanbul'da deniz ulaşımının payını artırıyoruz:

Kadıköy - Kasımpaşa - Fener - Hasköy - Sütlüce - Eyüpsultan deniz hattını,

Beşiktaş - Kabataş - Karaköy - Kasımpaşa - Hasköy - Sütlüce - Eyüpsultan deniz hatlarını hizmete açtık.

Haliç İGDAŞ Parkı İçerisinde Beltur Kafe'yi Hizmete Açtık

Sen neredeysen Beltur Kafe orada! Eyüpsultan'da Haliç İGDAŞ Parkı içerisinde Beltur Kafe'yi açtık ve İstanbulluların hizmetine sunduk. Eyüpsultan Haliç İGDAŞ Parkı Beltur Kafe'de uygun fiyatlı içecek ve yiyecek seçenekleriyle rahatlıkla sosyalleşebilir, kültürel ve sosyal aktivilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Anneler Artık Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanıyor

0-4 yaş arası çocuklu anneler Anne Kart ile toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanıyor. 663 bin anne Anne Kart'tan faydalandı, toplamda 163 milyon yolculuk yapıldı. Eyüpsultan'da da annelere Anne Kart ulaştırdık.

Eyüpsultan'da Üniversite Öğrencilerine Burs Sağladık

Genç Üniversiteli Eğitim Desteği kapsamında Eyüpsultan'da toplamda 5.857 hak kazanan öğrenciye burs verdik. 2023-2024 eğitim döneminde burs miktarını 7.500 TL'ye çıkardık.

Eyüpsultan'da 231 Haneye Tersine Göç Hizmeti Sunduk

Ekonomik veya sosyal nedenlerle memleketine dönmek isteyen 231 haneye Tersine Göç hizmeti sunduk.

Eyüpsultan'da 7.432 Haneye Nakdî Destek Sağladık

Eyüpsultan'da ikâmet eden yardıma muhtaç ve geçimini sağlamakta zorlanan hanelere nakdî destek sağlıyoruz. Eyüpsultan'da bugüne kadar 7.432 haneye nakdî destek sağladık.

Eyüpsultan'da 29 Halk Ekmek Büfemizle Hizmet Veriyor, 66.900.602 Ekmeği Hemşehrilerimize Ulaştırıyoruz

Eyüpsultan'da, sayısını 26'dan 29'a çıkardığımız Halk Ekmek büfelerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Haziran 2019'dan bugüne ilçedeki toplam Halk Ekmek satışı 66.900.602 adede ulaştı.

Eyüpsultan'da Öğrencilere Sen Oku Diye Desteği Sağlıyoruz

"Sen Oku Diye" eğitim destek programı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yetim, öksüz, engelli çocuklara ve şehit çocuklarına eğitim desteği ulaştırıyoruz. Eyüpsultan'da toplamda 12.554 öğrenciye eğitim desteği sağladık. 

Eyüpsultan'da 57.261 Sahipsiz Hayvana Veterinerlik Hizmeti Sağladık

Eyüpsultan'da sahipsiz hayvanlara veterinerlik hizmeti sağlıyoruz. Veterinerlik hizmeti kapsamında Eyüpsultan'da 57 bin 261 sahipsiz hayvanın kısırlaştırma, aşılama, beslenme, barınma, bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşıladık, mikroçip takarak kayıt altına aldık.

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahiplerine 29.244 Adet Gıda-Hijyen Kolisi Ulaştırdık

Pandemi sürecinde başlattığımız ve sonrasında da devam ettirdiğimiz proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine 29.244 adet gıda-hijyen kolisi ulaştırdık.

Eyüpsultan'da Hemşehrilerimize Sağlık Hizmeti Sunuyoruz

Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde, İSADEM'de (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ve Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 43.989 kişiye sağlık hizmeti verdik.

Eyüpsultan'da 48.977 metre Doğal Gaz Hattı Yaptık

İstanbul'un her yerine doğal gaz ulaştırmaya devam ediyoruz: Eyüpsultan'da 48.977 metre doğal gaz hattı yaptık.

Eyüpsultan'da 5.412 Ağaç ve 2.971.023 Çiçek Diktik, Peyzaj Düzenlemeleri Yaptık

Eyüpsultan'da 5.412 adet ağaç ve 2.971.023 adet çiçek dikerek çevre sakinlerini yeşille buluşturduk.

Avrupa 1. Bölge Dere Islahı ve Bakım ve Onarım Açılış Törenini Gerçekleştirdik

Avrupa Yakası’nda Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu’nda karışık çalışan atık su hatlarını yeniledik. Avrupa 1. Bölge olarak adlandırılan bu alanda eksik, yetersiz kesitli derelerin de ıslahını gerçekleştirdik. Derelerle birlikte atık su kollektör hatlarının bakım, onarım ve temizliğini sağladık. Bölgedeki atık su arıtma tesislerinin yükünü hafifletmek ve tıkanıklıklardan kaynaklanan su baskınlarını önlemek için 17 ilçede 582.000 metre kollektör temizliği yaptık. Dere ıslahı, mevcut derelerin bakımı, dere ve kollektör temizliği çalışmalarımız kapsamında Avrupa 1. Bölge’nin altyapısı ve dere ıslahı için 1 milyar 260 milyon lira yatırım yaptık.

Eyüpsultan Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı Yeniledik

Eyüpsultan Çırçır Mahallesi'nde bulunan Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı yenileyerek hizmete açtık. Günümüz ihtiyaçlarına cevap vermede yerersiz kalması ve zaman içerisinde tahribatlar oluşması nedeniyle Hüseyin Çatalkaş Parkı'nda detaylı bir yenileme çalışması başlattık. Modernize ettiğimiz Hüseyin Çatalkaş Parkı'nın drenaj sistemini, yaya yollarını ve yürüyüş parkurunu yeniledik, sulama tesisatı yaptık. Parktaki spor alanlarını, basketbol sahasını, fitness alanlarını, meydanı ve oyun alanlarını yenileyerek hizmete açtık. Ayrıca Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı engelli erişimine uygun bir hâle getirdik. 

Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı'nın Yapımına Başlıyoruz

Tamamen öz kaynaklarla hayata geçirdiğimiz Bayrampaşa Meydanı’ndan Bayrampaşa-Eyüpsultan Tramvay Hattı ile bölgenin trafiğini büyük ölçüde rahatlatıyoruz. Bayrampaşa trafiğini azaltacak Eyüpsultan-Bayrampaşa tramvay hattının çalışmalarını tamamladıktan sonra İstanbulluların hizmetine sunacağız. Bayrampaşa Meydanı’ndan tramvaya binen bir yolcu Bayrampaşa, Demirkapı ve Eyüpsultan duraklarından sonra Feshane’ye ulaşabilecek. T7 Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı durakları:

Feshane

Eyüpsultan

Demirkapı

Bayrampaşa

Meydan

Mağlova Su Kemeri'ni Gün Yüzüne Çıkardık

Kemerburgaz Kent Ormanı'nın açılmasıyla birlikte Mimar Sinan'ın başyapıtlarından olan Mağlova Su Kemeri de bütün ihtişamıyla gün yüzüne çıkmış oldu.

Odayeri ATY (Atıktan Türetilmiş Atık) Tesisi'ni Açtık.

Evsel ya da endüstriyel atıkların ayrıştırılmasından sonra geriye kalan atıkları belirli işlemlerden geçirdikten sonra yakma tesislerinde fosil yakıtlarına alternatif olarak kullanılmasını sağlayacak ATK yani atıktan türetilmiş atık tesisini Eyüpsultan'da açtık.

 

Dr. Mustafa Kemal Gavuzoğlu ve Bedriye Gavuzoğlu Vakfı Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Temelini Attık

Bu yıl açmayı hedeflediğimiz "Gavuzoğlu Vakfı Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi" 11 bloktan oluşacak. Rehabilitasyon merkezinin 5 bloğunda da toplamda 50 kişi olmak üzere kendi bakımını yapabilen misafirlerimiz faydalanacak. Geri kalan 5 blokta da dışarıdan desteğe ihtiyacı olan toplamda 69 misafirimiz faydalanacak. Merkezimiz içerisinde ayrıca bir tane kütüphane ekliyoruz. Kütüphanenin yanı sıra seminer odaları, hobi edinebilecekleri eğitim salonları ve kafeteryalar yer alacak. Toplamda 12.000 metrekare peyzaj alanı bulunan projemizin çalışmaları %60 seviyesine ulaştı.

Üreticilerimize Destek Veriyor, Eyüpsultan'da Tarımı ve Üretimi Canlandırıyoruz

Üreticilerimize;

58.000 kg küçükbaş hayvan kuzu besi yemi desteği,

245 bin 400 kg büyükbaş sığır manda süt yemi desteği,

15.889 adet yazlık fide desteği,

balıkçılarımıza tekne bakım malzemesi desteği verdik.

Eyüpsultan'da Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri Açıyoruz

Eyüpsultan’da Güzeltepe ve İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi’ni açtık, 3 kreşin daha yapımına devam ediyoruz. Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri’nde 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın psikososyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Yuvamız İstanbul Merkezleri’nde çocuklarımız eşit fırsatlardan yararlanıyor, adil bir eğitim imkânına erişiyor. Merkezlerimizde öğretmen, aile ve mahalle ilişkilerinin de güçlendirildiği bir eğitim hizmeti sunuyoruz.

Şehit Furkan Doğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne Kapalı Spor Salonu Kazandırdık

İstanbulluların daha fazla sporla birlikte olabilmesi ve spor imkânlarına daha kolay ulaşabilmesi için yaptığımız spor tesislerinin yanı sıra okul bahçelerine de spor salonu açöaya devam ediyoruz. Şehit Furkan Doğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne kapalı spor salonu kazandırdık. Liseye kazandırdığımız kapalı spor salonundan hem öğrenciler hem de İstanbullular faydanalabiliyor.

Tekke Parkı'nı Yeniliyoruz

Tekke Parkı'nda ekonomik ömrünü yitirmiş kıyı yapılarını güçlendirerek yeniliyoruz.

Eyüpsultan Mezarlığı'nın Restorasyon ve Çevre Düzenlemesine Devam Ediyoruz

Eyüpsultan'da kültürel mirasımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. İstanbul'un en büyük İslam mezarlıklarından birisi olan Eyüpsultan Mezarlığı'nda restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İstanbul'da örneğine az rastlanan Giritli Miralay Hasan Bey'in yelkenli denizci mezar taşı ve parçalanmış baş şahidesini yıllardan sonra hak ettiği değere uygun bir şekilde onardık. Diğer mezarlıkların belgeleme, projeleme ve onarma çalışmalarına devam ediyoruz. 

İBB Ders Atölyeleri Eyüpsultan Şubesi'ni Açtık

Eğitim hayatları boyunca öğrencilerimizin hep yanındayız: İBB olarak ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerinin sınava hazırlık süreçlerine katkı verebilmek için açtığımız İBB Ders Atölyeleri'nin bir şubesini de Eyüpsultan'da hizmete açtık.

Eyüpsultan'da Yeni Otobüs Hatları Açtık

Eyüpsultan'da ulaşımı kolaylaştırmak ve daha kaliteli bir yolculuk imkânı sağlamak için yeni otobüs hatları açtık:

48G Göktürk – Mescidi Selam

39A Akşemsettin – Vezneciler

62H Emniyettepe – Hacıosman Metro

48C Kemerburgaz – Çiftalan Köyü

48D Göktürk – Hacıosman Metro

48U Bahçeşehir Üniversitesi – Kemerburgaz

50A Alibeyköy Metro – Edirnekapı Metrobüs

50K Alibeyköy – Kazlıçeşme

TM5 Alibeyköy – 5.Levent

50G Göktürk – Alibeyköy

TM6 Mevlana – Alibeyköy

TM1 Emniyettepe – Alibeyköy

50B Alibeyköy – Bakırköy

50E Alibeyköy – Eminönü

50S Alibeyköy – Şişli

50V Alibeyköy – Vezneciler

50Y Alibeyköy – Yenikapı

50C Alibeyköy – Şişli

50D Ayazağa – Alibeyköy

50L Alibeyköy – Beşiktaş

50N Alibeyköy – Taksim

50T Alibeyköy – Taksim

TM10 Yeşilpınar – Alibeyköy

TM11 Yeşilpınar – Alibeyköy

TM12 Karadolap – Alibeyköy

TM2 Hamidiye – Güzeltepe – Alibeyköy

TM3 Hamidiye – Kağıthane – Alibeyköy

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahiplerine 323 bin 202 Hasta Bezi ve Medikal Malzeme Desteği Sağladık

Eyüpsultan'da medikal malzemelerine ve hasta bezi temininde sorun yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyoruz. Bu kapsamda Eyüpsultan'da ihtiyaç sahiplerine 323 bin 202 hasta bezi ve medikal malzeme desteği sağladık. 

Eyüpsultan'da Çocuklara Ücretsiz Halk Süt Ulaştırıyoruz

Süt her çocuğun hakkı diyerek kooperatiflerden satın aldığımız sütleri Eyüpsultan’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da ulaştırıyoruz. Bugüne kadar 267 bin çocuğa 28 milyon litre ücretsiz Halk Süt ulaştırdık. 

239.937 Ton Asfalt Kullanarak Eyüpsultan'ın Yollarını Yeniledik, Bakım ve Onarım Çalışmaları Yaptık

Eyüpsultan'da trafik sorununu azaltmak ve trafiği daha güvenli hâle getirmek için yolları yeniliyoruz. Bugüne kadar Eyüpsultan'da 239.937 ton asfalt kullanarak yolları yenileyip güçlendirdik.

Eyüpsultan'da 307 Kültürel Etkinlik Düzenledik

Kültür-sanatı şehrin her yerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz 307 kültürel etkinlikte Eyüpsultan'da vatandaşlarımızla buluştuk.

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahibi 582 Aileye Yenidoğan Destek Paketi Ulaştırdık

İhtiyaç sahibi 582 aileye, bebeklerinin ilk 4 aylık ihtiyacını karşılayacak Yenidoğan Destek Paketi ulaştırdık.

İBB Wi-Fi Eyüpsultan'da da Hizmet Veriyor

Eyüpsultan'da 94 lokasyonda 487 erişim noktasıyla ücretsiz İBB Wi-Fi internet hizmeti veriyoruz. 2.812 metre fiber altyapı yatırımı yaparak hızlı internet bağlantısı sağlıyoruz.

Eyüpsultan'da Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İncelemesi Yapıyoruz

Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İnceleme Projesi kapsamında Eyüpsultan'da 1.426 yapı ziyaret ederek 464'ünde tespit gerçekleştirdik.

Tüm İstanbul’da Kadın Emeği Pazarları Kuruyoruz

İBB Gönüllüleri iş birliğiyle, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmak için İstanbul’un farklı noktalarında Kadın Emeği Pazarı kuruyoruz.

8.618 Haneye İstanbulkart'la Sosyal Destek Hizmeti Sunduk

Eyüpsultan'da yaşayan ihtiyaç sahibi 8.618 haneye Sosyal Destek Hizmeti (İstanbulkart) sunduk. Sosyal Destek Hizmeti kartı, anlaşmalı marketlerde, BELTUR'da, İSPARK'ta, İBB toplu taşıma araçlarında, İBB sosyal tesislerinde, anlaşmalı bankalarla, Halk Ekmek büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarında kullanılabilir.

Eyüpsultan'da 211 Aileye Ev Eşyası Desteği Sunduk

Eyüpsultan'da sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç durumu belirlenen 211 aileye, ayni sosyal destek hizmetlerimiz kapsamında hanelerin ihtiyacı olan sıfır ev eşya desteği sağladık.

Alibeyköy Lojistik Merkezi'ni Açtık

Hizmete açtığımız Alibeyköy Lojistik Destek Merkezi’nin, İstanbul’da turizm ve ticaretin merkezi olan Aksaray, Laleli ve Mahmutpaşa gibi aynı zamanda Tarihi Yarımada’nın en yoğun bölgelerinin trafiğini rahatlatacak. Ordu Caddesi’nin yayalaştırılması projesi kapsamında nefes alan bölgeden büyük yük alacak merkezimiz, araç park ve bekleme alanları da Aksaray, Laleli, Gedikpaşa ve Mahmutpaşa’daki sektörün problemlerinden birine çözüm sunuyor.

Tarihi Yarımada'da trafiği rahatlatacak ve yaklaşık 65 bin metrekarelik yeşil alana sahip Alibeyköy Lojistik Merkezi düzenli depolama, çevreci. çevresiyle uyumlu, estetik bir şekilde bölgeye değer katacak. Merkezle birlikte Tarihi Yarımada'ya ticari faaliyetler dolayısıyla yapılacak tır giriş-çıkışları tamamen güvenli bir şekilde gerçekleşecek. Ayrıca yüksek tonajlı araçlar da merkezimiz sayesinde hem şehir içine girmeden TEM otoyolu üzerinden merkeze girip parklanacak hem de tarihi bölgeye zarar vermeyecek.

Avrupa 1. Bölge Dere Islahı ve Bakım ve Onarım Açılış Törenini Gerçekleştirdik

Avrupa Yakası’nda Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beyoğlu, Esenler, Eyüpsultan, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kağıthane, Sarıyer, Sultangazi, Şişli ve Zeytinburnu’nda karışık çalışan atık su hatlarını yeniledik. Avrupa 1. Bölge olarak adlandırılan bu alanda eksik, yetersiz kesitli derelerin de ıslahını gerçekleştirdik. Derelerle birlikte atık su kollektör hatlarının bakım, onarım ve temizliğini sağladık. Bölgedeki atık su arıtma tesislerinin yükünü hafifletmek ve tıkanıklıklardan kaynaklanan su baskınlarını önlemek için 17 ilçede 582.000 metre kollektör temizliği yaptık. Dere ıslahı, mevcut derelerin bakımı, dere ve kollektör temizliği çalışmalarımız kapsamında Avrupa 1. Bölge’nin altyapısı ve dere ıslahı için 1 milyar 260 milyon lira yatırım yaptık.

Eyüpsultan Akşemsettin ve Çırçır Mahallelerinde Kentsel Dönüşüm Temelini Attık

Eyüpsultan Akşemsettin ve Çırçır mahallelerinde kentsel dönüşümün temelini attık. İBB mülkiyetinde bulunan 2 parsel 2018’de riskli yapı olarak ilan edilmişti. İştiraklerimiz KİPTAŞ, İstanbul İmar A.Ş ve BİMTAŞ ile iş birliği yaparak bölgedeki 561 yapı ve 720 bağımsız birimden oluşan, çarpık yapılaşma ve mülkiyet problemlerinin olduğu alanda çalışmalara başladık.

Eyüpsultan Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı Yeniledik

Eyüpsultan Çırçır Mahallesi'nde bulunan Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı yenileyerek hizmete açtık. Günümüz ihtiyaçlarına cevap vermede yerersiz kalması ve zaman içerisinde tahribatlar oluşması nedeniyle Hüseyin Çatalkaş Parkı'nda detaylı bir yenileme çalışması başlattık. Modernize ettiğimiz Hüseyin Çatalkaş Parkı'nın drenaj sistemini, yaya yollarını ve yürüyüş parkurunu yeniledik, sulama tesisatı yaptık. Parktaki spor alanlarını, basketbol sahasını, fitness alanlarını, meydanı ve oyun alanlarını yenileyerek hizmete açtık. Ayrıca Hüseyin Çatalkaş Parkı'nı engelli erişimine uygun bir hâle getirdik. 

Hayvancılık Yapan Hemşehrilerimize Destek Sağladık

Eyüpsultan'da hayvancılık yapan hemşehrilerimize 82.00 kg küçükbaş hayvan kuzu besi yemi, 359.700 kg büyükbaş sığır manda süt yemi ve 2.400 kg arı yemi desteği verdik.

 

Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı'nın Yapımına Başlıyoruz

Tamamen öz kaynaklarla hayata geçirdiğimiz Bayrampaşa Meydanı’ndan Bayrampaşa-Eyüpsultan Tramvay Hattı ile bölgenin trafiğini büyük ölçüde rahatlatıyoruz. Bayrampaşa trafiğini azaltacak Eyüpsultan-Bayrampaşa tramvay hattının çalışmalarını tamamladıktan sonra İstanbulluların hizmetine sunacağız. Bayrampaşa Meydanı’ndan tramvaya binen bir yolcu Bayrampaşa, Demirkapı ve Eyüpsultan duraklarından sonra Feshane’ye ulaşabilecek. T7 Eyüpsultan-Bayrampaşa Tramvay Hattı durakları:

Feshane

Eyüpsultan

Demirkapı

Bayrampaşa

Meydan

Vezneciler-Sultangazi-Fenertepe Metro Hattı'nın Proje Çalışmalarını Tamamladık

Eyüpsultan'da ulaşımı rahatlatacak Vezneciler-Sultangazi-Fenertepe Metro Hattı'nın projelendirme çalışmalarını tamamladık. Vezneciler bölgesinden başlayacak metro hattı Fatih'in doğu-batı istikameti, Eyüp ve Gaziosmanpaşa'dan geçerek Mescid-i Selam durağında sonlanacak.

Mağlova Su Kemeri'ni Gün Yüzüne Çıkardık

Kemerburgaz Kent Ormanı'nın açılmasıyla birlikte Mimar Sinan'ın başyapıtlarından olan Mağlova Su Kemeri de bütün ihtişamıyla gün yüzüne çıkmış oldu.

Eyüpsultan'a Ulaşımı Kolaylaştıracak HIZRAY Projemize Başlıyoruz

Sabiha Gökçen Havalimanı-Beylikdüzü arasını 50 dakikaya düşürecek, 74,5 kilometrelik mesafede 13 istasyonla hizmet verecek, 20 noktada diğer hatlara entegrasyon sağlayacak HIZRAY projemizi hayata geçiriyoruz.

Odayeri ATY (Atıktan Türetilmiş Atık) Tesisi'ni Açtık.

Evsel ya da endüstriyel atıkların ayrıştırılmasından sonra geriye kalan atıkları belirli işlemlerden geçirdikten sonra yakma tesislerinde fosil yakıtlarına alternatif olarak kullanılmasını sağlayacak ATK yani atıktan türetilmiş atık tesisini Eyüpsultan'da açtık.

 

Alibeyköy Cep Otogarı'nın Yollarını Yeniledik

Karayolu yolcu taşımacılığının önemli istasyonu Alibeyköy Cep Otogarı'nda 100 ton asfalt kullanarak yolları yeniledik, otogarda düzenli olarak baca ve ızgaraların temizliğini yapıyoruz. T5 Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nı açarak otogara ulaşımı kolaylaştırdık.

Dr. Mustafa Kemal Gavuzoğlu ve Bedriye Gavuzoğlu Vakfı Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Temelini Attık

Bu yıl açmayı hedeflediğimiz "Gavuzoğlu Vakfı Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi" 11 bloktan oluşacak. Rehabilitasyon merkezinin 5 bloğunda da toplamda 50 kişi olmak üzere kendi bakımını yapabilen misafirlerimiz faydalanacak. Geri kalan 5 blokta da dışarıdan desteğe ihtiyacı olan toplamda 69 misafirimiz faydalanacak. Merkezimiz içerisinde ayrıca bir tane kütüphane ekliyoruz. Kütüphanenin yanı sıra seminer odaları, hobi edinebilecekleri eğitim salonları ve kafeteryalar yer alacak. Toplamda 12.000 metrekare peyzaj alanı bulunan projemizin çalışmaları %60 seviyesine ulaştı.

Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'ni Açtık

İstanbul'da her gün çıkan yaklaşık 19 bin ton evsel atığın Atık Bertaraf Tesisi'ne ve Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi'ne aktarılmasını sağlayacak Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'ni açtık. Yaklaşık 40 bin metrekarelik alana konumlandırdığımız merkezde birbirinden bağımsız 10 adet katı atık yükleme sistemi ve günlük 2.500 ton evsel katı atık kapasitesi mevcut. Yüksek kapasitesiyle birlikte Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi aynı anda başta Eyüpsultan olmak üzere Beşiktaş, Beyoğlu, Fatih, Sarıyer, Kağıthane ve Şişli'ye hizmet verecek. 7 ilçenin atıkları Hasdal Katı Atık Aktarma Merkezi'nde toplanacak ve böylece atık araç trafiğini de şehir dışına taşıyarak şehir içi trafik rahatlayacak.

Üreticilerimize Destek Veriyor, Eyüpsultan'da Tarımı ve Üretimi Canlandırıyoruz

Üreticilerimize;

58.000 kg küçükbaş hayvan kuzu besi yemi desteği,

245 bin 400 kg büyükbaş sığır manda süt yemi desteği,

15.889 adet yazlık fide desteği,

balıkçılarımıza tekne bakım malzemesi desteği verdik.

Eyüpsultan'da Yeni Yaya Üst Geçitleri Açtık

Eyüpsultan'da yayalar için yeni yaya geçitleri yapıyoruz: Alibeyköy Cep Otogarı Yaya Üst Geçidi'ni tamamlayıp hizmete açtık. Edirnekapı Metrobüs durağı doğu girişine yeni üst geçit yaptık, metrobüs durağını engelli erişimine uygun hâle getirdik.

Eyüpsultan'da Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri Açıyoruz

Eyüpsultan’da Güzeltepe ve İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi’ni açtık, 3 kreşin daha yapımına devam ediyoruz. Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri’nde 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın psikososyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Yuvamız İstanbul Merkezleri’nde çocuklarımız eşit fırsatlardan yararlanıyor, adil bir eğitim imkânına erişiyor. Merkezlerimizde öğretmen, aile ve mahalle ilişkilerinin de güçlendirildiği bir eğitim hizmeti sunuyoruz.

Eyüpsultan'a Yeni Otoparklar Kazandırıyoruz

Eyüpsultan'da otopark sorununu rahatlatacak çalışmalarımıza devam ediyoruz: 
60 araç kapasiteli Atatürk Caddesi Yol Üstü Otoparkı'nı, 
72 araç kapasiteli Vardar Bulvarı Yol Üstü Otoparkı'nı,
25 araç kapasiteli Sevinç Caddesi Yol Üstü Otoparkı'nı hizmete açtık.
262 araç kapasiteli Akşemsettin Metro İstasyonu Zemin Altı Otoparkı’nı yakında İstanbulluların hizmetine açacağız.

Şehit Furkan Doğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne Kapalı Spor Salonu Kazandırdık

İstanbulluların daha fazla sporla birlikte olabilmesi ve spor imkânlarına daha kolay ulaşabilmesi için yaptığımız spor tesislerinin yanı sıra okul bahçelerine de spor salonu açöaya devam ediyoruz. Şehit Furkan Doğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne kapalı spor salonu kazandırdık. Liseye kazandırdığımız kapalı spor salonundan hem öğrenciler hem de İstanbullular faydanalabiliyor.

İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi'ni Açtık

Akşemsettin, Karadolap ve Çırçır mahallelerindeki vatandaşlarımıza imar konusunda hizmet sunmak için İmar ve Mülkiyet Çözüm Ofisi'ni açtık.

Tekke Parkı'nı Yeniliyoruz

Tekke Parkı'nda ekonomik ömrünü yitirmiş kıyı yapılarını güçlendirerek yeniliyoruz.

İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul ve Su Kafe’yi Hizmete Açtık

İSKİ yerleşkesini eğitime ve hizmete açtık. Okul öncesi hizmetlerden mahrum kalan ve her çocuğa eşit bir eğitim sunma amacıyla başladığımız İBB kreşlerinin bir yeni merkezini İSKİ yerleşkesinde açtık. İSKİ Yerleşkesi Yuvamız İstanbul Çocuk Eğitim Merkezi 3-6 yaş arası yüzlerce çocuğa kaliteli ve eşit eğitim imkanı sunuyori

Ayrıca İSKİ yerleşkesi içerisinde bulunan ve işlevini yitiren Kağıthane Su Dağıtım Yapısını'da "Su Kafe" olarak hizmete açarak hem İstanbullulara yeni bir buluşma noktası oluşturuyor hem de tarihi ve tescilli yağının geleceğini koruma altına alarak kentimizin kültürel mirasını koruyoruz.

 

Eyüpsultan Mezarlığı'nın Restorasyon ve Çevre Düzenlemesine Devam Ediyoruz

Eyüpsultan'da kültürel mirasımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz. İstanbul'un en büyük İslam mezarlıklarından birisi olan Eyüpsultan Mezarlığı'nda restorasyon ve çevre düzenleme çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İstanbul'da örneğine az rastlanan Giritli Miralay Hasan Bey'in yelkenli denizci mezar taşı ve parçalanmış baş şahidesini yıllardan sonra hak ettiği değere uygun bir şekilde onardık. Diğer mezarlıkların belgeleme, projeleme ve onarma çalışmalarına devam ediyoruz. 

Eyüpsultan'a Yeni Vapur Seferleri Başlattık

İstanbul'da deniz ulaşımının payını artırıyoruz:

Kadıköy - Kasımpaşa - Fener - Hasköy - Sütlüce - Eyüpsultan deniz hattını,

Beşiktaş - Kabataş - Karaköy - Kasımpaşa - Hasköy - Sütlüce - Eyüpsultan deniz hatlarını hizmete açtık.

İBB Ders Atölyeleri Eyüpsultan Şubesi'ni Açtık

Eğitim hayatları boyunca öğrencilerimizin hep yanındayız: İBB olarak ortaokul ve lise son sınıf öğrencilerinin sınava hazırlık süreçlerine katkı verebilmek için açtığımız İBB Ders Atölyeleri'nin bir şubesini de Eyüpsultan'da hizmete açtık.

Haliç İGDAŞ Parkı İçerisinde Beltur Kafe'yi Hizmete Açtık

Sen neredeysen Beltur Kafe orada! Eyüpsultan'da Haliç İGDAŞ Parkı içerisinde Beltur Kafe'yi açtık ve İstanbulluların hizmetine sunduk. Eyüpsultan Haliç İGDAŞ Parkı Beltur Kafe'de uygun fiyatlı içecek ve yiyecek seçenekleriyle rahatlıkla sosyalleşebilir, kültürel ve sosyal aktivilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eyüpsultan'da Yeni Otobüs Hatları Açtık

Eyüpsultan'da ulaşımı kolaylaştırmak ve daha kaliteli bir yolculuk imkânı sağlamak için yeni otobüs hatları açtık:

48G Göktürk – Mescidi Selam

39A Akşemsettin – Vezneciler

62H Emniyettepe – Hacıosman Metro

48C Kemerburgaz – Çiftalan Köyü

48D Göktürk – Hacıosman Metro

48U Bahçeşehir Üniversitesi – Kemerburgaz

50A Alibeyköy Metro – Edirnekapı Metrobüs

50K Alibeyköy – Kazlıçeşme

TM5 Alibeyköy – 5.Levent

50G Göktürk – Alibeyköy

TM6 Mevlana – Alibeyköy

TM1 Emniyettepe – Alibeyköy

50B Alibeyköy – Bakırköy

50E Alibeyköy – Eminönü

50S Alibeyköy – Şişli

50V Alibeyköy – Vezneciler

50Y Alibeyköy – Yenikapı

50C Alibeyköy – Şişli

50D Ayazağa – Alibeyköy

50L Alibeyköy – Beşiktaş

50N Alibeyköy – Taksim

50T Alibeyköy – Taksim

TM10 Yeşilpınar – Alibeyköy

TM11 Yeşilpınar – Alibeyköy

TM12 Karadolap – Alibeyköy

TM2 Hamidiye – Güzeltepe – Alibeyköy

TM3 Hamidiye – Kağıthane – Alibeyköy

Anneler Artık Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanıyor

0-4 yaş arası çocuklu anneler Anne Kart ile toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanıyor. 663 bin anne Anne Kart'tan faydalandı, toplamda 163 milyon yolculuk yapıldı. Eyüpsultan'da da annelere Anne Kart ulaştırdık.

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahiplerine 323 bin 202 Hasta Bezi ve Medikal Malzeme Desteği Sağladık

Eyüpsultan'da medikal malzemelerine ve hasta bezi temininde sorun yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyoruz. Bu kapsamda Eyüpsultan'da ihtiyaç sahiplerine 323 bin 202 hasta bezi ve medikal malzeme desteği sağladık. 

Eyüpsultan'da Üniversite Öğrencilerine Burs Sağladık

Genç Üniversiteli Eğitim Desteği kapsamında Eyüpsultan'da toplamda 5.857 hak kazanan öğrenciye burs verdik. 2023-2024 eğitim döneminde burs miktarını 7.500 TL'ye çıkardık.

Eyüpsultan'da Çocuklara Ücretsiz Halk Süt Ulaştırıyoruz

Süt her çocuğun hakkı diyerek kooperatiflerden satın aldığımız sütleri Eyüpsultan’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da ulaştırıyoruz. Bugüne kadar 267 bin çocuğa 28 milyon litre ücretsiz Halk Süt ulaştırdık. 

Eyüpsultan'da 231 Haneye Tersine Göç Hizmeti Sunduk

Ekonomik veya sosyal nedenlerle memleketine dönmek isteyen 231 haneye Tersine Göç hizmeti sunduk.

239.937 Ton Asfalt Kullanarak Eyüpsultan'ın Yollarını Yeniledik, Bakım ve Onarım Çalışmaları Yaptık

Eyüpsultan'da trafik sorununu azaltmak ve trafiği daha güvenli hâle getirmek için yolları yeniliyoruz. Bugüne kadar Eyüpsultan'da 239.937 ton asfalt kullanarak yolları yenileyip güçlendirdik.

Eyüpsultan'da 7.432 Haneye Nakdî Destek Sağladık

Eyüpsultan'da ikâmet eden yardıma muhtaç ve geçimini sağlamakta zorlanan hanelere nakdî destek sağlıyoruz. Eyüpsultan'da bugüne kadar 7.432 haneye nakdî destek sağladık.

Eyüpsultan'da 307 Kültürel Etkinlik Düzenledik

Kültür-sanatı şehrin her yerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz 307 kültürel etkinlikte Eyüpsultan'da vatandaşlarımızla buluştuk.

Eyüpsultan'da 29 Halk Ekmek Büfemizle Hizmet Veriyor, 66.900.602 Ekmeği Hemşehrilerimize Ulaştırıyoruz

Eyüpsultan'da, sayısını 26'dan 29'a çıkardığımız Halk Ekmek büfelerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Haziran 2019'dan bugüne ilçedeki toplam Halk Ekmek satışı 66.900.602 adede ulaştı.

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahibi 582 Aileye Yenidoğan Destek Paketi Ulaştırdık

İhtiyaç sahibi 582 aileye, bebeklerinin ilk 4 aylık ihtiyacını karşılayacak Yenidoğan Destek Paketi ulaştırdık.

Eyüpsultan'da Öğrencilere Sen Oku Diye Desteği Sağlıyoruz

"Sen Oku Diye" eğitim destek programı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yetim, öksüz, engelli çocuklara ve şehit çocuklarına eğitim desteği ulaştırıyoruz. Eyüpsultan'da toplamda 12.554 öğrenciye eğitim desteği sağladık. 

İBB Wi-Fi Eyüpsultan'da da Hizmet Veriyor

Eyüpsultan'da 94 lokasyonda 487 erişim noktasıyla ücretsiz İBB Wi-Fi internet hizmeti veriyoruz. 2.812 metre fiber altyapı yatırımı yaparak hızlı internet bağlantısı sağlıyoruz.

Eyüpsultan'da 57.261 Sahipsiz Hayvana Veterinerlik Hizmeti Sağladık

Eyüpsultan'da sahipsiz hayvanlara veterinerlik hizmeti sağlıyoruz. Veterinerlik hizmeti kapsamında Eyüpsultan'da 57 bin 261 sahipsiz hayvanın kısırlaştırma, aşılama, beslenme, barınma, bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşıladık, mikroçip takarak kayıt altına aldık.

Eyüpsultan'da Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İncelemesi Yapıyoruz

Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İnceleme Projesi kapsamında Eyüpsultan'da 1.426 yapı ziyaret ederek 464'ünde tespit gerçekleştirdik.

Eyüpsultan'da İhtiyaç Sahiplerine 29.244 Adet Gıda-Hijyen Kolisi Ulaştırdık

Pandemi sürecinde başlattığımız ve sonrasında da devam ettirdiğimiz proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine 29.244 adet gıda-hijyen kolisi ulaştırdık.

Tüm İstanbul’da Kadın Emeği Pazarları Kuruyoruz

İBB Gönüllüleri iş birliğiyle, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmak için İstanbul’un farklı noktalarında Kadın Emeği Pazarı kuruyoruz.

Eyüpsultan'da Hemşehrilerimize Sağlık Hizmeti Sunuyoruz

Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nde, İSADEM'de (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ve Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 43.989 kişiye sağlık hizmeti verdik.

8.618 Haneye İstanbulkart'la Sosyal Destek Hizmeti Sunduk

Eyüpsultan'da yaşayan ihtiyaç sahibi 8.618 haneye Sosyal Destek Hizmeti (İstanbulkart) sunduk. Sosyal Destek Hizmeti kartı, anlaşmalı marketlerde, BELTUR'da, İSPARK'ta, İBB toplu taşıma araçlarında, İBB sosyal tesislerinde, anlaşmalı bankalarla, Halk Ekmek büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarında kullanılabilir.

Eyüpsultan'da 48.977 metre Doğal Gaz Hattı Yaptık

İstanbul'un her yerine doğal gaz ulaştırmaya devam ediyoruz: Eyüpsultan'da 48.977 metre doğal gaz hattı yaptık.

Eyüpsultan'da 211 Aileye Ev Eşyası Desteği Sunduk

Eyüpsultan'da sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç durumu belirlenen 211 aileye, ayni sosyal destek hizmetlerimiz kapsamında hanelerin ihtiyacı olan sıfır ev eşya desteği sağladık.

Eyüpsultan'da 5.412 Ağaç ve 2.971.023 Çiçek Diktik, Peyzaj Düzenlemeleri Yaptık

Eyüpsultan'da 5.412 adet ağaç ve 2.971.023 adet çiçek dikerek çevre sakinlerini yeşille buluşturduk.

Bir şeyler Yazın