39 İLÇE
YATIRIMLARLA
GÜÇLENİYOR
ilce-resim

ÜSKÜDAR

YATIRIMLARLA GÜÇLENİYOR

Yaptıklarımız

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Yeni Deniz Hatları Açtık

Üsküdar'da ulaşımı kolaylaştırıyor, İstanbul’da deniz ulaşımının payını artırıyoruz: Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçişleri kolaylaştırmak için Çengelköy-Kabataş ve Aşiyan-Üsküdar deniz hatlarını hizmete açtık.

Çengelköy-Kabataş vapur hattı sabah 07.00-08.40 arasında 50 dakikada bir; 10.00-20.00 arasında da saat başı sefer düzenliyor.

Aşiyan-Üsküdar vapur hattı sabah 06.50-09.15 arasında 30 dakikada bir; 09.15-15.15'e kadar saatte bir; 15.45-20.25 arasında da 30 dakikada bir sefer düzenliyor. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da İşgaller Bitiyor

Üsküdar'da işgallere son veriyor ve Üsküdar sahilini tekrardan kente ve İstanbullulara kazandırmak için çalışıyoruz. Üsküdar Sahili'ndeki pek çok noktada yıllardır göz yumulan kaçak işletmeleri yıkarak Üsküdar'ın manzarasını Üsküdar'a geri kazandırıyoruz. Salacak, Kuzguncuk ve Paşalimanı'nda ekonomik ömrünü yitirmiş sahil bandını güçlendirerek onarıyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Yavuztürk Yaşam Merkezi'ni Açtık

İstanbullulara kültürel etkinliklerden istihdama, eğitimden kadın çalışmalarına kadar birçok farklı alanda bütüncül hizmet vermek için Yavuztürk Yaşam Merkezi'ni açtık. Yavuztürk Yaşam Merkezi içerisinde Yuvamız İstanbul Kreşi, İBB Kadın Hizmet Merkezi, Bölgesel İstihdam Ofisi ve Salâh Birsel Kütüphanesi bulunuyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı Açıldı

Üsküdar'ın ulaşımı için kalıcı yatırımlar yapıyoruz: 10,9 km hat uzunluğuna sahip Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı'nı açtık. 8 istasyona sahip Çekmeköy-Sultanbeyli Metro Hattı’nın kazı işlemlerini ve test sürüşlerini tamamladık, İstanbulluların hizmetine açtık. M5 Üsküdar-Çekmeköy hattının Çekmeköy durağından sonra metroyu Sancaktepe'ye kadar uzatarak "Meclis", "Sarıgazi", "Sancaktepe" ve "Samandıra Merkez" etabını hizmete açtık.

Üsküdar-Harem Nostaljik Tramvay Hattı'nın proje çalışmalarını tamamladık, çok yakında yapım çalışmalarına başlıyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvayı Çalışmalarına Başladık

Maltepe, Kadıköy ve Üsküdar arasında yeni bir tramvay hattı inşası için çalışmalara başladık. 21,3 kilometre uzunluğunda ve 33 istasyondan oluşacak hat 3 ilçeyi birbirine bağlayacak. Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvay Hattı Marmaray ve metro hatlarıyla entegre olacak.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi'nin Temelini Attık

Yaklaşık 800 milyon TL’lik yatırımla temelini attığımız Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi’yle bölgedeki altyapı problemlerini çözüp taşkınların önüne geçeceğiz. Bekardere Islah Projesi ile birlikte Boğaz’a giden atık suları engelleyerek çevremizi koruyacağız. Üsküdar’da Bekardere ve yan kolları olan Talimhane deresi ve Kızıltepe derelerinden İstanbul Boğazı’na akan kanalizasyon ve atık suyu girişini durduracağız. Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi tamamlandığında, dere havzasında bulunan atık suları kolektörlerle birlikte Küçüksu Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşıyacağız.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

İstavroz Atık Su Tüneli'yle Boğaz'daki Kanlı Görüntülere Son Verdik

138,7 milyon TL yatırım yaparak 598 metre uzunluğundaki Beylerbeyi İstavroz Atık Su Tüneli'ni tamamladık; İstanbul Boğazı’nda her yıl Kurban Bayramı’nda yaşanan kanlı görüntülere son verdik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Altyapı Sorunlarını Çözdük

Üsküdar’da İSKİ projelerimiz için 3.393.228.369 TL yatırım yapıyoruz. Üsküdar’da yaşanan su baskınlarının önüne geçmek, atık su ve yağmur suyu ayrımını yapmak, artan içme suyu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla;

Üsküdar Meydanı, Ahmediye Meydanı Hakimiyeti Milliye Caddesi, Selmanı Pak Caddesi, Dr. Fahri Atabey Caddesi, Halk Caddesi Tunusbağı Caddesi, Çavuşdere Caddesi ve Selanikliler Sokak gibi önemli ana arterlerde altyapı çalışmaları yaptık, yapmaya devam ediyoruz.

Altyapı çalışmaları kapsamında;

33.593 metre atık su hattı

17.643 metre yağmur suyu hattı

6.677 metre içme suyu hattı

310 metre dere ıslahı yaptık.

Ümraniye'de taşkınlara ve Boğaz’a atık su girişine son verecek Üsküdar Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi’nin temelini attık.

Üsküdar Meydanı’nda sürekli yaşanan taşkınların önüne geçebilmek amacıyla Bülbüldere ve Çavuşdere Yağmur Suyu tünellerini tamamladık.

Ömerli (Emirli 2) İçme Suyu Arıtma Tesisi'ni açtık; bu tesisle, Üsküdar’ın da içinde bulunduğu 11 ilçenin artan su ihtiyacı karşılanmış oldu.

Sancaktepe, Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Zeytinburnu ve Bahçelievler ilçelerinde arıza ve bakım esnasında yaşanan su kesintilerini önleyecek Ömerli-Dudullu Ek İçme Suyu İsale Hattı ve Dağıtım Sistemi’ni hizmete açtık.

Devam eden altyapı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla; Beynun Akyavaş Caddesi, Beylerbeyi Çamlıca Caddesi, Çengelköy Mahallesi gibi önemli noktalarda ve Beylerbeyi-Harem arası Üsküdar Sahil Yolu’nda bulunan ve yenilenmesi gereken Üsküdar Sahil Kolektörü’nün atık su mikrotünel hattı projesi çalışmalarımız devam ediyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Kent Lokantası'nı Açtık

İstanbulluları hem lezzetli hem ekonomik hem de sağlıklı yemeklerle buluşturan Kent Lokantalarımızın beşincisini Üsküdar'da açtık. 300 metrekare restoran alanında aynı anda 70 kişinin ağırlanabileceği Üsküdar Kent Lokantası, lezzetli menüleri ile bütçe dostu olmasının yanı sıra merkezi konumuyla da ulaşım açısından kolaylık sağlıyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Paşalimanı Sosyal Tesisi’ni Açtık

Paşalimanı Sosyal Tesisi denize nazır konumu ve uygun fiyatlı kafeteryasıyla Üsküdar Sahili’nde ziyaretçilerine hizmet vermeye başladı. Kafe konseptiyle self-servis hizmet veren Paşalimanı Sosyal Tesisi menüsünde sıcak ve soğuk içecek çeşitleri, soğuk sandviç ve tatlı çeşitleri yer alıyor. Tesisin iç kısmında yer alan kütüphanedeyse ziyaretçiler deniz manzarası eşliğinde çalışabiliyor. Kapalı ve açık alanlarıyla birlikte eşsiz manzarası, hijyenik ve uygun fiyatlı menüsüyle hizmet veren Paşalimanı Sosyal Tesisi Kuzguncuk Mahallesi, Paşalimanı Caddesi adresinde bulunuyor. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Bölgesel İstihdam Ofisi'ni Açtık

İş arayanlarla işverenleri buluşturduğumuz ve bugüne kadar 190 bin kişiye özel sektörde iş imkânı sağladığımız Bölgesel İstihdam Ofisleri'nin bir yenisini de Üsküdar’da açtık. Üsküdar Bölgesel İstihdam Ofisi, iş arayan hemşehrilerimize özel sektörde iş imkânı sağlıyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Ecdat Yadigârına Sahip çıkıyoruz

Ecdat yadigârlarına sahip çıkıyor, kent kültür ve mirasını restore ederek geri kazandırıyoruz. Üsküdar'da gerçekleştirdiğimiz restorasyon çalışmalarımız kapsamında: 

Kısıklı Abdullah Ağa Cami, Kısıklı, Sultantepe Mirzazade Cami,

Tifligül Hanım Çeşmesi, Hüseyin Avni Paşa Çeşmeleri, 

Atatürk Anıtı, Zeynep Kamil Hastanesi Anıt Heykelleri, Çamlıca Lisesi Atatürk Anıtı,

Köstendilli Ali Efendi Haziresi, Selimiye Camii Haziresi, Şeyh Selim Efendi Haziresi, Rifâi Âsitânesi;

Celal Muhtar Özden, Kandilli Ahmet Rıza Bey, Fikret Mualla, Azra Erhat ve Avni Lifij’in mezarları ve Gizlice Evliya Türbesi’ni restore ettik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Salacak Sahil Düzenlemesini Tamamladık

Üsküdar'a nefes aldıracak Salacak Kentsel Tasarım Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz Salacak Sahili düzenlemesini tamamladık. Üsküdar'ı işgallerden kurtardık, Salacak Sahili seyir terasları ve nostaljik tramvayıyla İstanbullulara geri kazandırdık. Çalışmalarını tamamladığımız Salacak Sahili'nden Kız Kulesi daha rahat görülebiliyor. Düzenleme kapsamında denize çaktığımız çelik kazıklarla sahili güçlendirdik. Doğal taş ve bitkisel peyzaj çalışmalarıyla da sahili İstanbullular için keyifli bir buluşma noktası hâline getirdik. Kız Kulesi ve Topkapı Sarayı manzarasıyla Üsküdar Salacak Sahili’ni seyir alanı oldu. Üsküdar Salacak Sahili düzenlemesiyle birlikte Üsküdar Hakimiyeti Milliye ile Selmani Pak caddelerini de düzenledik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Çengelköy Yaşam Merkezi'ni Açtık

Çengelköy’de içinde İSADEM (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi), Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi, Mahalle Evi, PDM (Psikolojik Danışmanlık Merkezi), Halkla İlişkiler Çözüm Merkezi gibi birimleri barındıran Çengelköy Yaşam Merkezi'ni açtık. Çengelköy Yaşam Merkezi, bölge halkının farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak pek çok hizmeti tek çatı altında toplayarak bölge halkına hizmet vermeye devam ediyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Mimar Sinan Meydanı ve Zemin Altı Otoparkı'nı Açtık

Üsküdar’ın en yoğun alanlarından Hakimiyet Milliye Caddesi’nin çehresini Mimar Sinan Meydanı ile güzelleştirdik. İç meydan ve park anlayışıyla tasarladığımız ve tarihi Kara Davud Paşa Camii’nin hemen yanında yer alan Mimar Sinan Meydanı’nda yeşil etkinlik çayırı, tören alanı, oturma-dinlenme alanları gibi mekânlar yer alıyor. Ayrıca 4 katlı ve 956 araç kapasiteli zeminaltı otoparkı, deniz, kara ve raylı sistem ağlarının kesişim noktası olan transfer merkezi konumundaki bölgeye "park et- devam et" hizmetini sağlayan bir otopark da inşa ettik. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

3. Ahmet Çeşmesi’nin Restorasyonunu Tamamladık

İstanbul'un ve Üsküdar'ın önemli tarihî yapılarından olan, Emetullah Gülnuş Valide Sultan Çeşmesi ya da Üsküdar Meydan Çeşmesi olarak da bilinen 3. Ahmet Çeşmesi'nin restorasyonunu tamamladık. 1728 yılında yaptırılan ve Lale Devri yapılarından birisi olan 3. Ahmet Çeşmesi'ne su vererek tekrardan kent hayatına kazandırdık.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Enstitü İstanbul İSMEK Merkezleri Açıyoruz

İstanbulluların ihtiyaçlarına yönelik, yüzlerce alanda binlerce farklı ücretsiz kurs imkânı sunan Enstitü İstanbul İSMEK'in farklı merkezlerini Üsküdar'da açtık. Ahmediye İSMEK, Aziz Mahmut Hüdayi İSMEK, Bağlarbaşı İSMEK, Bulgurlu İSMEK, Çengelköy İSMEK, Çengelköy Yaşam Merkezi İSMEK ve Türk İslam Sanatları İhtisas Okulu İSMEK ile Üsküdar'da yüzlerce programda farklı alanlarda uzaktan ya da yüzyüze ücretsiz eğitimler sunuyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Meydanı'ndaki Su Taşkını Sorununu Çözdük

Üsküdar Meydanı’nda sürekli yaşanan taşkınların önüne geçebilmek amacıyla başlattığımız Bülbülderesi Yağmur Suyu Tüneli çalışmalarımızı tamamladık. Bülbüldere Yağmur Suyu Tüneli ile birlikte yağmur sularını 3 noktadan sağlıklı bir şekilde aktararak baskınlara son vereceğiz.

Yaptıklarımız

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Yeni Deniz Hatları Açtık

Üsküdar'da ulaşımı kolaylaştırıyor, İstanbul’da deniz ulaşımının payını artırıyoruz: Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçişleri kolaylaştırmak için Çengelköy-Kabataş ve Aşiyan-Üsküdar deniz hatlarını hizmete açtık.

Çengelköy-Kabataş vapur hattı sabah 07.00-08.40 arasında 50 dakikada bir; 10.00-20.00 arasında da saat başı sefer düzenliyor.

Aşiyan-Üsküdar vapur hattı sabah 06.50-09.15 arasında 30 dakikada bir; 09.15-15.15'e kadar saatte bir; 15.45-20.25 arasında da 30 dakikada bir sefer düzenliyor. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Salacak Sahil Düzenlemesini Tamamladık

Üsküdar'a nefes aldıracak Salacak Kentsel Tasarım Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz Salacak Sahili düzenlemesini tamamladık. Üsküdar'ı işgallerden kurtardık, Salacak Sahili seyir terasları ve nostaljik tramvayıyla İstanbullulara geri kazandırdık. Çalışmalarını tamamladığımız Salacak Sahili'nden Kız Kulesi daha rahat görülebiliyor. Düzenleme kapsamında denize çaktığımız çelik kazıklarla sahili güçlendirdik. Doğal taş ve bitkisel peyzaj çalışmalarıyla da sahili İstanbullular için keyifli bir buluşma noktası hâline getirdik. Kız Kulesi ve Topkapı Sarayı manzarasıyla Üsküdar Salacak Sahili’ni seyir alanı oldu. Üsküdar Salacak Sahili düzenlemesiyle birlikte Üsküdar Hakimiyeti Milliye ile Selmani Pak caddelerini de düzenledik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Altyapı Sorunlarını Çözdük

Üsküdar’da İSKİ projelerimiz için 3.393.228.369 TL yatırım yapıyoruz. Üsküdar’da yaşanan su baskınlarının önüne geçmek, atık su ve yağmur suyu ayrımını yapmak, artan içme suyu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla;

Üsküdar Meydanı, Ahmediye Meydanı Hakimiyeti Milliye Caddesi, Selmanı Pak Caddesi, Dr. Fahri Atabey Caddesi, Halk Caddesi Tunusbağı Caddesi, Çavuşdere Caddesi ve Selanikliler Sokak gibi önemli ana arterlerde altyapı çalışmaları yaptık, yapmaya devam ediyoruz.

Altyapı çalışmaları kapsamında;

33.593 metre atık su hattı

17.643 metre yağmur suyu hattı

6.677 metre içme suyu hattı

310 metre dere ıslahı yaptık.

Ümraniye'de taşkınlara ve Boğaz’a atık su girişine son verecek Üsküdar Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi’nin temelini attık.

Üsküdar Meydanı’nda sürekli yaşanan taşkınların önüne geçebilmek amacıyla Bülbüldere ve Çavuşdere Yağmur Suyu tünellerini tamamladık.

Ömerli (Emirli 2) İçme Suyu Arıtma Tesisi'ni açtık; bu tesisle, Üsküdar’ın da içinde bulunduğu 11 ilçenin artan su ihtiyacı karşılanmış oldu.

Sancaktepe, Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Zeytinburnu ve Bahçelievler ilçelerinde arıza ve bakım esnasında yaşanan su kesintilerini önleyecek Ömerli-Dudullu Ek İçme Suyu İsale Hattı ve Dağıtım Sistemi’ni hizmete açtık.

Devam eden altyapı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla; Beynun Akyavaş Caddesi, Beylerbeyi Çamlıca Caddesi, Çengelköy Mahallesi gibi önemli noktalarda ve Beylerbeyi-Harem arası Üsküdar Sahil Yolu’nda bulunan ve yenilenmesi gereken Üsküdar Sahil Kolektörü’nün atık su mikrotünel hattı projesi çalışmalarımız devam ediyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Yavuztürk Yaşam Merkezi'ni Açtık

İstanbullulara kültürel etkinliklerden istihdama, eğitimden kadın çalışmalarına kadar birçok farklı alanda bütüncül hizmet vermek için Yavuztürk Yaşam Merkezi'ni açtık. Yavuztürk Yaşam Merkezi içerisinde Yuvamız İstanbul Kreşi, İBB Kadın Hizmet Merkezi, Bölgesel İstihdam Ofisi ve Salâh Birsel Kütüphanesi bulunuyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Mimar Sinan Meydanı ve Zemin Altı Otoparkı'nı Açtık

Üsküdar’ın en yoğun alanlarından Hakimiyet Milliye Caddesi’nin çehresini Mimar Sinan Meydanı ile güzelleştirdik. İç meydan ve park anlayışıyla tasarladığımız ve tarihi Kara Davud Paşa Camii’nin hemen yanında yer alan Mimar Sinan Meydanı’nda yeşil etkinlik çayırı, tören alanı, oturma-dinlenme alanları gibi mekânlar yer alıyor. Ayrıca 4 katlı ve 956 araç kapasiteli zeminaltı otoparkı, deniz, kara ve raylı sistem ağlarının kesişim noktası olan transfer merkezi konumundaki bölgeye "park et- devam et" hizmetini sağlayan bir otopark da inşa ettik. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Paşalimanı Sosyal Tesisi’ni Açtık

Paşalimanı Sosyal Tesisi denize nazır konumu ve uygun fiyatlı kafeteryasıyla Üsküdar Sahili’nde ziyaretçilerine hizmet vermeye başladı. Kafe konseptiyle self-servis hizmet veren Paşalimanı Sosyal Tesisi menüsünde sıcak ve soğuk içecek çeşitleri, soğuk sandviç ve tatlı çeşitleri yer alıyor. Tesisin iç kısmında yer alan kütüphanedeyse ziyaretçiler deniz manzarası eşliğinde çalışabiliyor. Kapalı ve açık alanlarıyla birlikte eşsiz manzarası, hijyenik ve uygun fiyatlı menüsüyle hizmet veren Paşalimanı Sosyal Tesisi Kuzguncuk Mahallesi, Paşalimanı Caddesi adresinde bulunuyor. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvayı Çalışmalarına Başladık

Maltepe, Kadıköy ve Üsküdar arasında yeni bir tramvay hattı inşası için çalışmalara başladık. 21,3 kilometre uzunluğunda ve 33 istasyondan oluşacak hat 3 ilçeyi birbirine bağlayacak. Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvay Hattı Marmaray ve metro hatlarıyla entegre olacak.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Enstitü İstanbul İSMEK Merkezleri Açıyoruz

İstanbulluların ihtiyaçlarına yönelik, yüzlerce alanda binlerce farklı ücretsiz kurs imkânı sunan Enstitü İstanbul İSMEK'in farklı merkezlerini Üsküdar'da açtık. Ahmediye İSMEK, Aziz Mahmut Hüdayi İSMEK, Bağlarbaşı İSMEK, Bulgurlu İSMEK, Çengelköy İSMEK, Çengelköy Yaşam Merkezi İSMEK ve Türk İslam Sanatları İhtisas Okulu İSMEK ile Üsküdar'da yüzlerce programda farklı alanlarda uzaktan ya da yüzyüze ücretsiz eğitimler sunuyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Ecdat Yadigârına Sahip çıkıyoruz

Ecdat yadigârlarına sahip çıkıyor, kent kültür ve mirasını restore ederek geri kazandırıyoruz. Üsküdar'da gerçekleştirdiğimiz restorasyon çalışmalarımız kapsamında: 

Kısıklı Abdullah Ağa Cami, Kısıklı, Sultantepe Mirzazade Cami,

Tifligül Hanım Çeşmesi, Hüseyin Avni Paşa Çeşmeleri, 

Atatürk Anıtı, Zeynep Kamil Hastanesi Anıt Heykelleri, Çamlıca Lisesi Atatürk Anıtı,

Köstendilli Ali Efendi Haziresi, Selimiye Camii Haziresi, Şeyh Selim Efendi Haziresi, Rifâi Âsitânesi;

Celal Muhtar Özden, Kandilli Ahmet Rıza Bey, Fikret Mualla, Azra Erhat ve Avni Lifij’in mezarları ve Gizlice Evliya Türbesi’ni restore ettik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

İstavroz Atık Su Tüneli'yle Boğaz'daki Kanlı Görüntülere Son Verdik

138,7 milyon TL yatırım yaparak 598 metre uzunluğundaki Beylerbeyi İstavroz Atık Su Tüneli'ni tamamladık; İstanbul Boğazı’nda her yıl Kurban Bayramı’nda yaşanan kanlı görüntülere son verdik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da İşgaller Bitiyor

Üsküdar'da işgallere son veriyor ve Üsküdar sahilini tekrardan kente ve İstanbullulara kazandırmak için çalışıyoruz. Üsküdar Sahili'ndeki pek çok noktada yıllardır göz yumulan kaçak işletmeleri yıkarak Üsküdar'ın manzarasını Üsküdar'a geri kazandırıyoruz. Salacak, Kuzguncuk ve Paşalimanı'nda ekonomik ömrünü yitirmiş sahil bandını güçlendirerek onarıyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Çengelköy Yaşam Merkezi'ni Açtık

Çengelköy’de içinde İSADEM (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi), Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi, Mahalle Evi, PDM (Psikolojik Danışmanlık Merkezi), Halkla İlişkiler Çözüm Merkezi gibi birimleri barındıran Çengelköy Yaşam Merkezi'ni açtık. Çengelköy Yaşam Merkezi, bölge halkının farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak pek çok hizmeti tek çatı altında toplayarak bölge halkına hizmet vermeye devam ediyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Kent Lokantası'nı Açtık

İstanbulluları hem lezzetli hem ekonomik hem de sağlıklı yemeklerle buluşturan Kent Lokantalarımızın beşincisini Üsküdar'da açtık. 300 metrekare restoran alanında aynı anda 70 kişinin ağırlanabileceği Üsküdar Kent Lokantası, lezzetli menüleri ile bütçe dostu olmasının yanı sıra merkezi konumuyla da ulaşım açısından kolaylık sağlıyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı Açıldı

Üsküdar'ın ulaşımı için kalıcı yatırımlar yapıyoruz: 10,9 km hat uzunluğuna sahip Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı'nı açtık. 8 istasyona sahip Çekmeköy-Sultanbeyli Metro Hattı’nın kazı işlemlerini ve test sürüşlerini tamamladık, İstanbulluların hizmetine açtık. M5 Üsküdar-Çekmeköy hattının Çekmeköy durağından sonra metroyu Sancaktepe'ye kadar uzatarak "Meclis", "Sarıgazi", "Sancaktepe" ve "Samandıra Merkez" etabını hizmete açtık.

Üsküdar-Harem Nostaljik Tramvay Hattı'nın proje çalışmalarını tamamladık, çok yakında yapım çalışmalarına başlıyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

3. Ahmet Çeşmesi’nin Restorasyonunu Tamamladık

İstanbul'un ve Üsküdar'ın önemli tarihî yapılarından olan, Emetullah Gülnuş Valide Sultan Çeşmesi ya da Üsküdar Meydan Çeşmesi olarak da bilinen 3. Ahmet Çeşmesi'nin restorasyonunu tamamladık. 1728 yılında yaptırılan ve Lale Devri yapılarından birisi olan 3. Ahmet Çeşmesi'ne su vererek tekrardan kent hayatına kazandırdık.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Bölgesel İstihdam Ofisi'ni Açtık

İş arayanlarla işverenleri buluşturduğumuz ve bugüne kadar 190 bin kişiye özel sektörde iş imkânı sağladığımız Bölgesel İstihdam Ofisleri'nin bir yenisini de Üsküdar’da açtık. Üsküdar Bölgesel İstihdam Ofisi, iş arayan hemşehrilerimize özel sektörde iş imkânı sağlıyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi'nin Temelini Attık

Yaklaşık 800 milyon TL’lik yatırımla temelini attığımız Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi’yle bölgedeki altyapı problemlerini çözüp taşkınların önüne geçeceğiz. Bekardere Islah Projesi ile birlikte Boğaz’a giden atık suları engelleyerek çevremizi koruyacağız. Üsküdar’da Bekardere ve yan kolları olan Talimhane deresi ve Kızıltepe derelerinden İstanbul Boğazı’na akan kanalizasyon ve atık suyu girişini durduracağız. Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi tamamlandığında, dere havzasında bulunan atık suları kolektörlerle birlikte Küçüksu Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşıyacağız.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Meydanı'ndaki Su Taşkını Sorununu Çözdük

Üsküdar Meydanı’nda sürekli yaşanan taşkınların önüne geçebilmek amacıyla başlattığımız Bülbülderesi Yağmur Suyu Tüneli çalışmalarımızı tamamladık. Bülbüldere Yağmur Suyu Tüneli ile birlikte yağmur sularını 3 noktadan sağlıklı bir şekilde aktararak baskınlara son vereceğiz.

Yaptıklarımız

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Yeni Deniz Hatları Açtık

Üsküdar'da ulaşımı kolaylaştırıyor, İstanbul’da deniz ulaşımının payını artırıyoruz: Anadolu Yakası'ndan Avrupa Yakası'na geçişleri kolaylaştırmak için Çengelköy-Kabataş ve Aşiyan-Üsküdar deniz hatlarını hizmete açtık.

Çengelköy-Kabataş vapur hattı sabah 07.00-08.40 arasında 50 dakikada bir; 10.00-20.00 arasında da saat başı sefer düzenliyor.

Aşiyan-Üsküdar vapur hattı sabah 06.50-09.15 arasında 30 dakikada bir; 09.15-15.15'e kadar saatte bir; 15.45-20.25 arasında da 30 dakikada bir sefer düzenliyor. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

İstavroz Atık Su Tüneli'yle Boğaz'daki Kanlı Görüntülere Son Verdik

138,7 milyon TL yatırım yaparak 598 metre uzunluğundaki Beylerbeyi İstavroz Atık Su Tüneli'ni tamamladık; İstanbul Boğazı’nda her yıl Kurban Bayramı’nda yaşanan kanlı görüntülere son verdik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Salacak Sahil Düzenlemesini Tamamladık

Üsküdar'a nefes aldıracak Salacak Kentsel Tasarım Projesi kapsamında gerçekleştirdiğimiz Salacak Sahili düzenlemesini tamamladık. Üsküdar'ı işgallerden kurtardık, Salacak Sahili seyir terasları ve nostaljik tramvayıyla İstanbullulara geri kazandırdık. Çalışmalarını tamamladığımız Salacak Sahili'nden Kız Kulesi daha rahat görülebiliyor. Düzenleme kapsamında denize çaktığımız çelik kazıklarla sahili güçlendirdik. Doğal taş ve bitkisel peyzaj çalışmalarıyla da sahili İstanbullular için keyifli bir buluşma noktası hâline getirdik. Kız Kulesi ve Topkapı Sarayı manzarasıyla Üsküdar Salacak Sahili’ni seyir alanı oldu. Üsküdar Salacak Sahili düzenlemesiyle birlikte Üsküdar Hakimiyeti Milliye ile Selmani Pak caddelerini de düzenledik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da İşgaller Bitiyor

Üsküdar'da işgallere son veriyor ve Üsküdar sahilini tekrardan kente ve İstanbullulara kazandırmak için çalışıyoruz. Üsküdar Sahili'ndeki pek çok noktada yıllardır göz yumulan kaçak işletmeleri yıkarak Üsküdar'ın manzarasını Üsküdar'a geri kazandırıyoruz. Salacak, Kuzguncuk ve Paşalimanı'nda ekonomik ömrünü yitirmiş sahil bandını güçlendirerek onarıyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Altyapı Sorunlarını Çözdük

Üsküdar’da İSKİ projelerimiz için 3.393.228.369 TL yatırım yapıyoruz. Üsküdar’da yaşanan su baskınlarının önüne geçmek, atık su ve yağmur suyu ayrımını yapmak, artan içme suyu ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla;

Üsküdar Meydanı, Ahmediye Meydanı Hakimiyeti Milliye Caddesi, Selmanı Pak Caddesi, Dr. Fahri Atabey Caddesi, Halk Caddesi Tunusbağı Caddesi, Çavuşdere Caddesi ve Selanikliler Sokak gibi önemli ana arterlerde altyapı çalışmaları yaptık, yapmaya devam ediyoruz.

Altyapı çalışmaları kapsamında;

33.593 metre atık su hattı

17.643 metre yağmur suyu hattı

6.677 metre içme suyu hattı

310 metre dere ıslahı yaptık.

Ümraniye'de taşkınlara ve Boğaz’a atık su girişine son verecek Üsküdar Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi’nin temelini attık.

Üsküdar Meydanı’nda sürekli yaşanan taşkınların önüne geçebilmek amacıyla Bülbüldere ve Çavuşdere Yağmur Suyu tünellerini tamamladık.

Ömerli (Emirli 2) İçme Suyu Arıtma Tesisi'ni açtık; bu tesisle, Üsküdar’ın da içinde bulunduğu 11 ilçenin artan su ihtiyacı karşılanmış oldu.

Sancaktepe, Ümraniye, Ataşehir, Kadıköy, Üsküdar, Fatih, Zeytinburnu ve Bahçelievler ilçelerinde arıza ve bakım esnasında yaşanan su kesintilerini önleyecek Ömerli-Dudullu Ek İçme Suyu İsale Hattı ve Dağıtım Sistemi’ni hizmete açtık.

Devam eden altyapı ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla; Beynun Akyavaş Caddesi, Beylerbeyi Çamlıca Caddesi, Çengelköy Mahallesi gibi önemli noktalarda ve Beylerbeyi-Harem arası Üsküdar Sahil Yolu’nda bulunan ve yenilenmesi gereken Üsküdar Sahil Kolektörü’nün atık su mikrotünel hattı projesi çalışmalarımız devam ediyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Çengelköy Yaşam Merkezi'ni Açtık

Çengelköy’de içinde İSADEM (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi), Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezi, Mahalle Evi, PDM (Psikolojik Danışmanlık Merkezi), Halkla İlişkiler Çözüm Merkezi gibi birimleri barındıran Çengelköy Yaşam Merkezi'ni açtık. Çengelköy Yaşam Merkezi, bölge halkının farklı ihtiyaçlarına yönelik olarak pek çok hizmeti tek çatı altında toplayarak bölge halkına hizmet vermeye devam ediyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Yavuztürk Yaşam Merkezi'ni Açtık

İstanbullulara kültürel etkinliklerden istihdama, eğitimden kadın çalışmalarına kadar birçok farklı alanda bütüncül hizmet vermek için Yavuztürk Yaşam Merkezi'ni açtık. Yavuztürk Yaşam Merkezi içerisinde Yuvamız İstanbul Kreşi, İBB Kadın Hizmet Merkezi, Bölgesel İstihdam Ofisi ve Salâh Birsel Kütüphanesi bulunuyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Kent Lokantası'nı Açtık

İstanbulluları hem lezzetli hem ekonomik hem de sağlıklı yemeklerle buluşturan Kent Lokantalarımızın beşincisini Üsküdar'da açtık. 300 metrekare restoran alanında aynı anda 70 kişinin ağırlanabileceği Üsküdar Kent Lokantası, lezzetli menüleri ile bütçe dostu olmasının yanı sıra merkezi konumuyla da ulaşım açısından kolaylık sağlıyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Mimar Sinan Meydanı ve Zemin Altı Otoparkı'nı Açtık

Üsküdar’ın en yoğun alanlarından Hakimiyet Milliye Caddesi’nin çehresini Mimar Sinan Meydanı ile güzelleştirdik. İç meydan ve park anlayışıyla tasarladığımız ve tarihi Kara Davud Paşa Camii’nin hemen yanında yer alan Mimar Sinan Meydanı’nda yeşil etkinlik çayırı, tören alanı, oturma-dinlenme alanları gibi mekânlar yer alıyor. Ayrıca 4 katlı ve 956 araç kapasiteli zeminaltı otoparkı, deniz, kara ve raylı sistem ağlarının kesişim noktası olan transfer merkezi konumundaki bölgeye "park et- devam et" hizmetini sağlayan bir otopark da inşa ettik. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı Açıldı

Üsküdar'ın ulaşımı için kalıcı yatırımlar yapıyoruz: 10,9 km hat uzunluğuna sahip Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli Metro Hattı'nı açtık. 8 istasyona sahip Çekmeköy-Sultanbeyli Metro Hattı’nın kazı işlemlerini ve test sürüşlerini tamamladık, İstanbulluların hizmetine açtık. M5 Üsküdar-Çekmeköy hattının Çekmeköy durağından sonra metroyu Sancaktepe'ye kadar uzatarak "Meclis", "Sarıgazi", "Sancaktepe" ve "Samandıra Merkez" etabını hizmete açtık.

Üsküdar-Harem Nostaljik Tramvay Hattı'nın proje çalışmalarını tamamladık, çok yakında yapım çalışmalarına başlıyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Paşalimanı Sosyal Tesisi’ni Açtık

Paşalimanı Sosyal Tesisi denize nazır konumu ve uygun fiyatlı kafeteryasıyla Üsküdar Sahili’nde ziyaretçilerine hizmet vermeye başladı. Kafe konseptiyle self-servis hizmet veren Paşalimanı Sosyal Tesisi menüsünde sıcak ve soğuk içecek çeşitleri, soğuk sandviç ve tatlı çeşitleri yer alıyor. Tesisin iç kısmında yer alan kütüphanedeyse ziyaretçiler deniz manzarası eşliğinde çalışabiliyor. Kapalı ve açık alanlarıyla birlikte eşsiz manzarası, hijyenik ve uygun fiyatlı menüsüyle hizmet veren Paşalimanı Sosyal Tesisi Kuzguncuk Mahallesi, Paşalimanı Caddesi adresinde bulunuyor. 

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

3. Ahmet Çeşmesi’nin Restorasyonunu Tamamladık

İstanbul'un ve Üsküdar'ın önemli tarihî yapılarından olan, Emetullah Gülnuş Valide Sultan Çeşmesi ya da Üsküdar Meydan Çeşmesi olarak da bilinen 3. Ahmet Çeşmesi'nin restorasyonunu tamamladık. 1728 yılında yaptırılan ve Lale Devri yapılarından birisi olan 3. Ahmet Çeşmesi'ne su vererek tekrardan kent hayatına kazandırdık.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvayı Çalışmalarına Başladık

Maltepe, Kadıköy ve Üsküdar arasında yeni bir tramvay hattı inşası için çalışmalara başladık. 21,3 kilometre uzunluğunda ve 33 istasyondan oluşacak hat 3 ilçeyi birbirine bağlayacak. Üsküdar-Kadıköy-Maltepe Tramvay Hattı Marmaray ve metro hatlarıyla entegre olacak.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Bölgesel İstihdam Ofisi'ni Açtık

İş arayanlarla işverenleri buluşturduğumuz ve bugüne kadar 190 bin kişiye özel sektörde iş imkânı sağladığımız Bölgesel İstihdam Ofisleri'nin bir yenisini de Üsküdar’da açtık. Üsküdar Bölgesel İstihdam Ofisi, iş arayan hemşehrilerimize özel sektörde iş imkânı sağlıyor.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar'da Enstitü İstanbul İSMEK Merkezleri Açıyoruz

İstanbulluların ihtiyaçlarına yönelik, yüzlerce alanda binlerce farklı ücretsiz kurs imkânı sunan Enstitü İstanbul İSMEK'in farklı merkezlerini Üsküdar'da açtık. Ahmediye İSMEK, Aziz Mahmut Hüdayi İSMEK, Bağlarbaşı İSMEK, Bulgurlu İSMEK, Çengelköy İSMEK, Çengelköy Yaşam Merkezi İSMEK ve Türk İslam Sanatları İhtisas Okulu İSMEK ile Üsküdar'da yüzlerce programda farklı alanlarda uzaktan ya da yüzyüze ücretsiz eğitimler sunuyoruz.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi'nin Temelini Attık

Yaklaşık 800 milyon TL’lik yatırımla temelini attığımız Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi’yle bölgedeki altyapı problemlerini çözüp taşkınların önüne geçeceğiz. Bekardere Islah Projesi ile birlikte Boğaz’a giden atık suları engelleyerek çevremizi koruyacağız. Üsküdar’da Bekardere ve yan kolları olan Talimhane deresi ve Kızıltepe derelerinden İstanbul Boğazı’na akan kanalizasyon ve atık suyu girişini durduracağız. Bekardere Islahı ve Çengelköy Çevre Projesi tamamlandığında, dere havzasında bulunan atık suları kolektörlerle birlikte Küçüksu Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşıyacağız.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Ecdat Yadigârına Sahip çıkıyoruz

Ecdat yadigârlarına sahip çıkıyor, kent kültür ve mirasını restore ederek geri kazandırıyoruz. Üsküdar'da gerçekleştirdiğimiz restorasyon çalışmalarımız kapsamında: 

Kısıklı Abdullah Ağa Cami, Kısıklı, Sultantepe Mirzazade Cami,

Tifligül Hanım Çeşmesi, Hüseyin Avni Paşa Çeşmeleri, 

Atatürk Anıtı, Zeynep Kamil Hastanesi Anıt Heykelleri, Çamlıca Lisesi Atatürk Anıtı,

Köstendilli Ali Efendi Haziresi, Selimiye Camii Haziresi, Şeyh Selim Efendi Haziresi, Rifâi Âsitânesi;

Celal Muhtar Özden, Kandilli Ahmet Rıza Bey, Fikret Mualla, Azra Erhat ve Avni Lifij’in mezarları ve Gizlice Evliya Türbesi’ni restore ettik.

ÜSKÜDAR
Yaptıklarımız

Üsküdar Meydanı'ndaki Su Taşkını Sorununu Çözdük

Üsküdar Meydanı’nda sürekli yaşanan taşkınların önüne geçebilmek amacıyla başlattığımız Bülbülderesi Yağmur Suyu Tüneli çalışmalarımızı tamamladık. Bülbüldere Yağmur Suyu Tüneli ile birlikte yağmur sularını 3 noktadan sağlıklı bir şekilde aktararak baskınlara son vereceğiz.

Ünalan Kültür Merkezi'nin Çalışmalarına Başlıyoruz

Kentin her noktasına kültür ve sanatı ulaştırmaya devam ediyoruz: Anadolu Yakası’na yeni bir kültür-sanat mekanı kazandırıyoruz. Üsküdar'ın yeni kültür sanat merkezi olacak Ünalan Mahallesi Kültür Merkezi'nin çalışmalarına başlıyoruz. Mimarı proje yarışmasında birinci seçilen proje tamamlandığında Üsküdar Ünalan Mahallesi kültür-sanat merkezine kavuşacak. 

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Metrobüs Durağını Yeniledik

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Metrobüs durağına 3 adet asansör yaptık ve metrobüs durağını engelli erişimine uygun hâle getirdik.

Ortaköy-Üsküdar Arasında Çalışan Vapur Hattını Kadıköy’e Uzattık

Ortaköy-Üsküdar vapur hattına Kadıköy'ü de ekleyerek Kadıköy-Üsküdar ve Ortaköy arasında ring görevi görecek bir sefer başlattık. Bu uzatmayla birlikte yolcular Kadıköy'den aktarma yapmadan Beşiktaş'a ulaşabilecek. 

Üsküdar Libadiye Caddesi’ni Düzenledik

Anadolu yakasının en önemli caddelerinden birisi olan ve 3 ilçeyi birbirine bağlayan Libadiye Caddesi'ni yeniledik. Yaklaşık bir kilometrelik caddedeki 5.510 metrekarelik prestij cadde çalışması ile kullanım ömrünü yitirmiş bölümleri düzenledik, yürüme yollarını daha erişilebilir hâle getirdik.

Bosna Bulvarı-Küçüksu Bağlantı Yolu İnşaatını Tamamlayarak Trafiğe Açtık

Üsküdar'da trafik yoğunluğunu azaltan ve bölgeye nefes aldıracak Bosna Bulvarı-Küçüksu bağlantı yolu çalışmasını tamamladık. Bağlantı yolu inşasında yaklaşık 320 metrelik 2x2 toprakarme duvar üzerine inşa ettiğimiz yan yolla beraber Üsküdar başlangıcından Yavuztürk Mahallesi'ne ikinci bir giriş sağlamış olduk. Yol yapım çalışması kapsamında bölgedeki 450 metrelik altyapı hattını da yeniledik.

Çağrıbey Anadolu Lisesi'ne Spor Salonu Kazandırdık

İstanbulluları konfor içinde spor yapacakları sağlıklı tesislerle buluşturmak için Üsküdar Çağrıbey Anadolu Lisesi'ne spor salonu kazandırdık.

Kuleli, Vaniköy, Kandilli ve Cumhuriyet Caddelerinde Düzenleme Çalışmalarına Başlıyoruz

Üsküdar'da İhtiyaç Sahibi 364 Aileye Yenidoğan Destek Paketi Ulaştırdık

İhtiyaç sahibi 364 aileye, bebeklerinin ilk 4 aylık ihtiyacını karşılayacak Yenidoğan Destek Paketi ulaştırdık.

Üsküdar'da Hemşehrilerimize Sağlık Hizmeti Sağlıyoruz

Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve İSADEM’de (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ve Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 10.797 kişiye sağlık hizmeti verdik.

Anneler Artık Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanıyor

0-4 yaş arası çocuklu anneler Anne Kart ile toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanıyor. 657 bin anne Anne Kart’tan faydalandı, toplamda 159 milyon yolculuk yapıldı. Üsküdar'da da annelere Anne Kart ulaştırdık.

Üsküdar’da İhtiyaç Sahiplerine 156 bin 955 Hasta Bezi ve Medikal Malzeme Desteği Sağladık

Üsküdar’da medikal malzemelerine ve hasta bezi temininde sorun yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyoruz. Bu kapsamda Üsküdar’da ihtiyaç sahiplerine 159 bin 955 hasta bezi ve medikal malzeme desteği sağladık. 

Tüm İstanbul’da Kadın Emeği Pazarları Kuruyoruz

İBB Gönüllüleri iş birliğiyle, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmak için İstanbul’un farklı noktalarında Kadın Emeği Pazarı kuruyoruz.

Üsküdar'da 8.471 Haneye İstanbulkart’la Sosyal Destek Hizmeti Sunduk

Üsküdar'dayaşayan ihtiyaç sahibi 8.471 haneye Sosyal Destek Hizmeti (İstanbulkart) sunduk. Sosyal Destek Hizmeti kartı, anlaşmalı marketlerde, BELTUR'da, İSPARK'ta, İBB toplu taşıma araçlarında, İBB sosyal tesislerinde, anlaşmalı bankalarla, Halk Ekmek büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarında kullanılabilir.

Üsküdar’da 9.428 Ağaç, 7.107.852 Çiçek Dikerek Çevre Sakinlerini Yeşille Buluşturduk

Üsküdar’da 9.428 adet ağaç ve 7.107.852 adet çiçek dikerek çevre sakinlerini yeşille buluşturduk.

İBB Üsküdar Küçüksu Spor Tesisi’nin Çalışmalarına Devam Ediyoruz

Üsküdar Küçüksu Mahallesi çok işlevli bir spor salonu kazanıyor: Temeli atılan kapalı spor salonu kapsamında yarı olimpik yüzme havuzu, fitness odası, açık spor tesisleri ve kapalı spor tesisi inşa ediyoruz. Proje kapsamında ayrıca 117 araç kapasiteli zemin altı otoparkı İstanbullularla buluşturacağız.

Küçük Çamlıca Korusu'nu Ekolojik Restorasyon İlkesiyle Baştan Sona Yeniledik, Hizmete Açtık

İstanbul’un en önemli yeşil alanlarından Küçükçamlıca Korusu'nu baştan sona yenileyerek tekrardan İstanbullularla buluşturduk. Doğal Sit Alanı olarak tespit edilen 271 bin metrekarelik koruda giriş kapısından yeşil alan sulama tesisatına, deforme olan sert zemin döşeme kaplamalarından otopark alanı, ana arter ve yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, yapay gölet ve seyir teraslarına kadar kapsamlı bir bakım ve saha çalışması yaptık.

Büyük Çamlıca'da Beltur Kafe ve Beltur Dondurma İşletmelerini Açtık

Sen neredeysen Beltur orada! Pide çeşitlerinden kreplere, kahvelerden enfes Beltur dondurmalarına kadar İstanbulluların keyifle vakit geçirebileceği Beltur Kafe & Dondurma işletmelerini Büyük Çamlıca'da hizmete açtık.

Üsküdar Kuzguncuk İskelesi Vapur Kafe’yi Hizmete Açtık

Üsküdar Kuzguncuk İskelesi yeni yaşam alanına kavuştu, iskelede Vapur Kafe'yi açtık. Deniz ve vapur manzarası eşliğinde vakit geçirmek isteyen İstanbullular 08.00-22.00 arasında hizmet veren Vapur Kafe'de sosyal etkinlik ve aktivitelerini gerçekleştirebilir.

Üsküdar'da Balıkçılarımıza Tekne Bakım Malzemesi Desteği Verdik

Küçük ölçekli balıkçılarımızın tekne bakımlarını kolaylıkla gerçekleştirebilmesi için Tekne Bakım Malzemesi Desteği sağlayarak balıkçılığı güçlendiriyor ve teşvik ediyoruz.

Hakimiyeti Milliye ve Selmanı Pak Caddeleri Düzenleme Çalışmalarımız Devam Ediyor

Üsküdar'ın trafiğini nokta atışı projelerle çözmeye devam ediyoruz: Üsküdar Hakimiyeti Milliye ve Selamı Pak Caddeleri düzenleme çalışmalarımız kapsamında yayaların güvenle kullanabileceği kaldırım çalışması; araçların sürüş deneyimini kolaylaştıran araç yolu ve refrüj çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Cadde düzenlemelerinin yanı sıra 2.700 metrekarelik alanda bitkisel peyzaj alanı düzenlemesi gerçekleştiriyoruz. 

Üsküdar'da Öğrencilerimize Ücretsiz Tercih Danışmanlık Hizmeti Verdik

Üniversite tercih döneminde, İBB’nin uzman personeliyle 8.810 öğrenciye tercih danışmanlık hizmeti verdik.

Üsküdar'da İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği Verdik

Eğitime tam destek sağlıyoruz! Üsküdar dâhil olmak üzere tüm İstanbul'da SEDEP kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği sağladık.

İBB Wi-Fi Üsküdar'da Hizmet Veriyor

Üsküdar'da 72 lokasyonda 210 erişim noktasıyla ücretsiz İBB Wi-Fi internet hizmeti veriyoruz. Üsküdar'da 8.264 metre fiber altyapı yatırımı yaparak hızlı internet bağlantısı sağladık.

Üsküdar'da İhtiyaç Sahiplerine 29.029 Adet Gıda-Hijyen Kolisi Ulaştırdık

Pandemi sürecinde başlattığımız ve sonrasında da devam ettirdiğimiz proje kapsamında Üsküdar'da ihtiyaç sahiplerine 29.029 adet gıda-hijyen kolisi ulaştırdık.

62.573 Ton Asfalt Kullanarak Üsküdar’ın Yollarını Yeniledik

Üsküdar'da trafik sorununu azaltmak ve trafiği daha güvenli hâle getirmek için yolları yeniliyoruz. Bugüne kadar Üsküdar'da 62.573 ton asfalt kullanarak yolları yenileyip güçlendirdik.

Üsküdar'da Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İncelemesi Yapıyoruz

Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İnceleme Projesi kapsamında Üsküdar’da 3.610 yapıyı ziyaret ettik, 321'inde tespit gerçekleştirdik.

Üsküdar'da yüzlerce Kültürel Etkinlik Düzenledik

Kültür-sanatı şehrin her yerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz 1.162 kültürel etkinlikte Üsküdarlı vatandaşlarımızla buluştuk.

Üsküdar'da 20 bin 763 Sahipsiz Hayvana Veterinerlik Hizmeti Sağladık

Üsküdar'da sahipsiz hayvanlara veterinerlik hizmeti sağlıyoruz. Veterinerlik hizmeti kapsamında Üsküdar'da 20.763 sahipsiz hayvanın kısırlaştırma, aşılama, beslenme, barınma, bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşıladık, mikroçip takarak kayıt altına aldık.

Acıbadem Caddesi’ni Alt ve Üstyapısıyla Yeniliyoruz

İstanbul'unen önemli caddelerini yeniliyor ve prestij caddeye çeviriyoruz. Üsküdar Acıbadem Caddesi'ni de prestij cadde çalışmaları kapsamında yeniliyor ve güçlendiriyoruz. Acıbadem Caddesi'nde yol kontürü düzeltmeleri, tretuvar ve aslfalt yenileme işlemleri yapmanın yanı sıra caddedeki yeşil alanları da yeniden düzenleyeceğiz. Tretuvar çalışmaları sırasında fiber altyapıyı da yenileyeceğiz. Ayrıca Acıbadem Caddesi boyunca engelli kullanımına uygun yaya yolu düzenlemesi yapacağız. Caddedeki mevcut kent mobilyalarını ve aydınlatlmalarını yenileyerek yayalar için caddeyi uygun hâle getireceğiz.

Üsküdar'da Ulaşımı Kolaylaştıracak Çalışmalar Yapıyoruz

Üsküdar'ın ulaşımı için kalıcı yatırımlar yapıyoruz:

Altunizade-Çengelköy Füniküler Hattı'nın Projelendirme çalışmalarına devam ediyoruz.

Üsküdar-Harem Nostaljik Tramvay Hattı'nın proje çalışmalarını tamamladık, çok yakında yapım çalışmalarına başlıyoruz.

 

Buhraniye Mahallesi-Ümraniye Metro Arasında Hizmet Veren Otobüs Hattını Açtık

Üsküdar'da ulaşımı kolaylaştırıyor ve daha kaliteli bir yolculuk imkânı sağlamak için Buhraniye Mahallesi-Ümraniye Metro arasında hizmet veren 11CÜ otobüs hattını hizmete açtık.

25 Araç Kapasiteli Selmanı Pak Caddesi Açık Otoparkı’nı Hizmete Açtık

Üsküdar'da otopark ve trafik sorununu azaltmak için çalışmalara devam ediyoruz: 25 araç kapasiteli Selmanı Pak Caddesi açık otoparkını İstanbulluların hizmetine açtık.

Üsküdar'da Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri Açıyoruz

Üsküdar Yavuztürk Yaşam Merkezi, Çengelköy ve Kısıklı Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri’ni hizmete açtık. Üsküdar'da yaşayan 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın psikososyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Yuvamız İstanbul Merkezlerinde çocuklarımız eşit fırsatlardan yararlanıyor, adil bir eğitim imkânına erişiyor. Merkezlerimizde öğretmen, aile ve mahalle ilişkilerinin de güçlendirildiği bir eğitim hizmeti sunuyoruz. 

Üsküdar’da 31 Adet Kapalı Durak Montajını Tamamladık

Yolcuların duraklarda olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için İstanbul'da açık ve korunaksız durak bırakmıyoruz. Üsküdar’da 31 adet kapalı durak montajını tamamlayarak hizmete sunduk.

Üsküdar'da Çocuklara Ücretsiz Halk Süt Ulaştırıyoruz

Süt her çocuğun hakkı diyerek kooperatiflerden satın aldığımız sütleri Üsküdar’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da ulaştırıyoruz. Bugüne kadar 267 bin çocuğa 30 milyon litre ücretsiz Halk Süt ulaştırdık. 

Üsküdar'da Üniversite Öğrencilerine Burs Sağladık

Genç Üniversiteli Eğitim Desteği kapsamında Üsküdar'da toplamda 9.899 hak kazanan öğrenciye burs verdik. 2023-2024 eğitim döneminde burs miktarını 7.500 TL'ye çıkardık.

Üsküdar'da 23 Halk Ekmek Büfemizle Hizmet Veriyor, 38.744.986 Ekmeği Hemşehrilerimize Ulaştırıyoruz

Üsküdar’da sayısını 20’den 23’e çıkardığımız Halk Ekmek büfelerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Haziran 2019'dan bugüne ilçedeki toplam Halk Ekmek satışı 38.744.986 adede ulaştı.

Üsküdar'da Öğrencilere Sen Oku Diye Desteği Sağlıyoruz

"Sen Oku Diye" eğitim destek programı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yetim, öksüz, engelli çocuklara ve şehit çocuklarına eğitim desteği ulaştırıyoruz. Üsküdar'da toplamda 12.403 öğrenciye eğitim desteği sağladık. 

Üsküdar'da 189 Haneye Tersine Göç Hizmeti Sunduk

Ekonomik veya sosyal nedenlerle memleketine dönmek isteyen 189 aneye Tersine Göç hizmeti sunduk.

Üsküdar’da 6.518 Haneye Nakdî Destek Sağladık

Üsküdar’da ikâmet eden yardıma muhtaç ve geçimini sağlamakta zorlanan hanelere nakdî destek sağlıyoruz. Üsküdar’da bugüne kadar 6.518 haneye nakdî destek sağladık.

Üsküdar’da 17.745 metre Doğal Gaz Dağıtım Hattı Yaptık

İstanbul'un her yerine doğal gaz ulaştırmaya devam ediyoruz: Üsküdar’da 17.745 metre doğal gaz hattı yaptık.

Üsküdar'da 197 Aileye Ev Eşyası Desteği Verdik

Üsküdar'da sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç durumu belirlenen 194 aileye, ayni sosyal destek hizmetlerimiz kapsamında hanelerin ihtiyacı olan sıfır ev eşya desteği sağladık.

Ünalan Kültür Merkezi'nin Çalışmalarına Başlıyoruz

Kentin her noktasına kültür ve sanatı ulaştırmaya devam ediyoruz: Anadolu Yakası’na yeni bir kültür-sanat mekanı kazandırıyoruz. Üsküdar'ın yeni kültür sanat merkezi olacak Ünalan Mahallesi Kültür Merkezi'nin çalışmalarına başlıyoruz. Mimarı proje yarışmasında birinci seçilen proje tamamlandığında Üsküdar Ünalan Mahallesi kültür-sanat merkezine kavuşacak. 

Acıbadem Caddesi’ni Alt ve Üstyapısıyla Yeniliyoruz

İstanbul'unen önemli caddelerini yeniliyor ve prestij caddeye çeviriyoruz. Üsküdar Acıbadem Caddesi'ni de prestij cadde çalışmaları kapsamında yeniliyor ve güçlendiriyoruz. Acıbadem Caddesi'nde yol kontürü düzeltmeleri, tretuvar ve aslfalt yenileme işlemleri yapmanın yanı sıra caddedeki yeşil alanları da yeniden düzenleyeceğiz. Tretuvar çalışmaları sırasında fiber altyapıyı da yenileyeceğiz. Ayrıca Acıbadem Caddesi boyunca engelli kullanımına uygun yaya yolu düzenlemesi yapacağız. Caddedeki mevcut kent mobilyalarını ve aydınlatlmalarını yenileyerek yayalar için caddeyi uygun hâle getireceğiz.

Küçük Çamlıca Korusu'nu Ekolojik Restorasyon İlkesiyle Baştan Sona Yeniledik, Hizmete Açtık

İstanbul’un en önemli yeşil alanlarından Küçükçamlıca Korusu'nu baştan sona yenileyerek tekrardan İstanbullularla buluşturduk. Doğal Sit Alanı olarak tespit edilen 271 bin metrekarelik koruda giriş kapısından yeşil alan sulama tesisatına, deforme olan sert zemin döşeme kaplamalarından otopark alanı, ana arter ve yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, yapay gölet ve seyir teraslarına kadar kapsamlı bir bakım ve saha çalışması yaptık.

Ortaköy-Üsküdar Arasında Çalışan Vapur Hattını Kadıköy’e Uzattık

Ortaköy-Üsküdar vapur hattına Kadıköy'ü de ekleyerek Kadıköy-Üsküdar ve Ortaköy arasında ring görevi görecek bir sefer başlattık. Bu uzatmayla birlikte yolcular Kadıköy'den aktarma yapmadan Beşiktaş'a ulaşabilecek. 

Buhraniye Mahallesi-Ümraniye Metro Arasında Hizmet Veren Otobüs Hattını Açtık

Üsküdar'da ulaşımı kolaylaştırıyor ve daha kaliteli bir yolculuk imkânı sağlamak için Buhraniye Mahallesi-Ümraniye Metro arasında hizmet veren 11CÜ otobüs hattını hizmete açtık.

Üsküdar Kuzguncuk İskelesi Vapur Kafe’yi Hizmete Açtık

Üsküdar Kuzguncuk İskelesi yeni yaşam alanına kavuştu, iskelede Vapur Kafe'yi açtık. Deniz ve vapur manzarası eşliğinde vakit geçirmek isteyen İstanbullular 08.00-22.00 arasında hizmet veren Vapur Kafe'de sosyal etkinlik ve aktivitelerini gerçekleştirebilir.

Bosna Bulvarı-Küçüksu Bağlantı Yolu İnşaatını Tamamlayarak Trafiğe Açtık

Üsküdar'da trafik yoğunluğunu azaltan ve bölgeye nefes aldıracak Bosna Bulvarı-Küçüksu bağlantı yolu çalışmasını tamamladık. Bağlantı yolu inşasında yaklaşık 320 metrelik 2x2 toprakarme duvar üzerine inşa ettiğimiz yan yolla beraber Üsküdar başlangıcından Yavuztürk Mahallesi'ne ikinci bir giriş sağlamış olduk. Yol yapım çalışması kapsamında bölgedeki 450 metrelik altyapı hattını da yeniledik.

Üsküdar'da Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri Açıyoruz

Üsküdar Yavuztürk Yaşam Merkezi, Çengelköy ve Kısıklı Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri’ni hizmete açtık. Üsküdar'da yaşayan 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın psikososyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Yuvamız İstanbul Merkezlerinde çocuklarımız eşit fırsatlardan yararlanıyor, adil bir eğitim imkânına erişiyor. Merkezlerimizde öğretmen, aile ve mahalle ilişkilerinin de güçlendirildiği bir eğitim hizmeti sunuyoruz. 

Hakimiyeti Milliye ve Selmanı Pak Caddeleri Düzenleme Çalışmalarımız Devam Ediyor

Üsküdar'ın trafiğini nokta atışı projelerle çözmeye devam ediyoruz: Üsküdar Hakimiyeti Milliye ve Selamı Pak Caddeleri düzenleme çalışmalarımız kapsamında yayaların güvenle kullanabileceği kaldırım çalışması; araçların sürüş deneyimini kolaylaştıran araç yolu ve refrüj çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Cadde düzenlemelerinin yanı sıra 2.700 metrekarelik alanda bitkisel peyzaj alanı düzenlemesi gerçekleştiriyoruz. 

Kuleli, Vaniköy, Kandilli ve Cumhuriyet Caddelerinde Düzenleme Çalışmalarına Başlıyoruz

Üsküdar'da Çocuklara Ücretsiz Halk Süt Ulaştırıyoruz

Süt her çocuğun hakkı diyerek kooperatiflerden satın aldığımız sütleri Üsküdar’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da ulaştırıyoruz. Bugüne kadar 267 bin çocuğa 30 milyon litre ücretsiz Halk Süt ulaştırdık. 

Üsküdar'da İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği Verdik

Eğitime tam destek sağlıyoruz! Üsküdar dâhil olmak üzere tüm İstanbul'da SEDEP kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği sağladık.

Üsküdar'da Hemşehrilerimize Sağlık Hizmeti Sağlıyoruz

Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve İSADEM’de (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ve Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 10.797 kişiye sağlık hizmeti verdik.

Üsküdar'da 23 Halk Ekmek Büfemizle Hizmet Veriyor, 38.744.986 Ekmeği Hemşehrilerimize Ulaştırıyoruz

Üsküdar’da sayısını 20’den 23’e çıkardığımız Halk Ekmek büfelerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Haziran 2019'dan bugüne ilçedeki toplam Halk Ekmek satışı 38.744.986 adede ulaştı.

Üsküdar'da İhtiyaç Sahiplerine 29.029 Adet Gıda-Hijyen Kolisi Ulaştırdık

Pandemi sürecinde başlattığımız ve sonrasında da devam ettirdiğimiz proje kapsamında Üsküdar'da ihtiyaç sahiplerine 29.029 adet gıda-hijyen kolisi ulaştırdık.

Üsküdar’da İhtiyaç Sahiplerine 156 bin 955 Hasta Bezi ve Medikal Malzeme Desteği Sağladık

Üsküdar’da medikal malzemelerine ve hasta bezi temininde sorun yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyoruz. Bu kapsamda Üsküdar’da ihtiyaç sahiplerine 159 bin 955 hasta bezi ve medikal malzeme desteği sağladık. 

Üsküdar'da 189 Haneye Tersine Göç Hizmeti Sunduk

Ekonomik veya sosyal nedenlerle memleketine dönmek isteyen 189 aneye Tersine Göç hizmeti sunduk.

Üsküdar'da Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İncelemesi Yapıyoruz

Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İnceleme Projesi kapsamında Üsküdar’da 3.610 yapıyı ziyaret ettik, 321'inde tespit gerçekleştirdik.

Üsküdar'da 8.471 Haneye İstanbulkart’la Sosyal Destek Hizmeti Sunduk

Üsküdar'dayaşayan ihtiyaç sahibi 8.471 haneye Sosyal Destek Hizmeti (İstanbulkart) sunduk. Sosyal Destek Hizmeti kartı, anlaşmalı marketlerde, BELTUR'da, İSPARK'ta, İBB toplu taşıma araçlarında, İBB sosyal tesislerinde, anlaşmalı bankalarla, Halk Ekmek büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarında kullanılabilir.

Üsküdar’da 17.745 metre Doğal Gaz Dağıtım Hattı Yaptık

İstanbul'un her yerine doğal gaz ulaştırmaya devam ediyoruz: Üsküdar’da 17.745 metre doğal gaz hattı yaptık.

Üsküdar'da 20 bin 763 Sahipsiz Hayvana Veterinerlik Hizmeti Sağladık

Üsküdar'da sahipsiz hayvanlara veterinerlik hizmeti sağlıyoruz. Veterinerlik hizmeti kapsamında Üsküdar'da 20.763 sahipsiz hayvanın kısırlaştırma, aşılama, beslenme, barınma, bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşıladık, mikroçip takarak kayıt altına aldık.

İBB Üsküdar Küçüksu Spor Tesisi’nin Çalışmalarına Devam Ediyoruz

Üsküdar Küçüksu Mahallesi çok işlevli bir spor salonu kazanıyor: Temeli atılan kapalı spor salonu kapsamında yarı olimpik yüzme havuzu, fitness odası, açık spor tesisleri ve kapalı spor tesisi inşa ediyoruz. Proje kapsamında ayrıca 117 araç kapasiteli zemin altı otoparkı İstanbullularla buluşturacağız.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Metrobüs Durağını Yeniledik

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Metrobüs durağına 3 adet asansör yaptık ve metrobüs durağını engelli erişimine uygun hâle getirdik.

Üsküdar'da Ulaşımı Kolaylaştıracak Çalışmalar Yapıyoruz

Üsküdar'ın ulaşımı için kalıcı yatırımlar yapıyoruz:

Altunizade-Çengelköy Füniküler Hattı'nın Projelendirme çalışmalarına devam ediyoruz.

Üsküdar-Harem Nostaljik Tramvay Hattı'nın proje çalışmalarını tamamladık, çok yakında yapım çalışmalarına başlıyoruz.

 

Büyük Çamlıca'da Beltur Kafe ve Beltur Dondurma İşletmelerini Açtık

Sen neredeysen Beltur orada! Pide çeşitlerinden kreplere, kahvelerden enfes Beltur dondurmalarına kadar İstanbulluların keyifle vakit geçirebileceği Beltur Kafe & Dondurma işletmelerini Büyük Çamlıca'da hizmete açtık.

Üsküdar Libadiye Caddesi’ni Düzenledik

Anadolu yakasının en önemli caddelerinden birisi olan ve 3 ilçeyi birbirine bağlayan Libadiye Caddesi'ni yeniledik. Yaklaşık bir kilometrelik caddedeki 5.510 metrekarelik prestij cadde çalışması ile kullanım ömrünü yitirmiş bölümleri düzenledik, yürüme yollarını daha erişilebilir hâle getirdik.

25 Araç Kapasiteli Selmanı Pak Caddesi Açık Otoparkı’nı Hizmete Açtık

Üsküdar'da otopark ve trafik sorununu azaltmak için çalışmalara devam ediyoruz: 25 araç kapasiteli Selmanı Pak Caddesi açık otoparkını İstanbulluların hizmetine açtık.

Üsküdar'da Balıkçılarımıza Tekne Bakım Malzemesi Desteği Verdik

Küçük ölçekli balıkçılarımızın tekne bakımlarını kolaylıkla gerçekleştirebilmesi için Tekne Bakım Malzemesi Desteği sağlayarak balıkçılığı güçlendiriyor ve teşvik ediyoruz.

Çağrıbey Anadolu Lisesi'ne Spor Salonu Kazandırdık

İstanbulluları konfor içinde spor yapacakları sağlıklı tesislerle buluşturmak için Üsküdar Çağrıbey Anadolu Lisesi'ne spor salonu kazandırdık.

Üsküdar’da 31 Adet Kapalı Durak Montajını Tamamladık

Yolcuların duraklarda olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için İstanbul'da açık ve korunaksız durak bırakmıyoruz. Üsküdar’da 31 adet kapalı durak montajını tamamlayarak hizmete sunduk.

Üsküdar'da Öğrencilerimize Ücretsiz Tercih Danışmanlık Hizmeti Verdik

Üniversite tercih döneminde, İBB’nin uzman personeliyle 8.810 öğrenciye tercih danışmanlık hizmeti verdik.

Üsküdar'da İhtiyaç Sahibi 364 Aileye Yenidoğan Destek Paketi Ulaştırdık

İhtiyaç sahibi 364 aileye, bebeklerinin ilk 4 aylık ihtiyacını karşılayacak Yenidoğan Destek Paketi ulaştırdık.

Üsküdar'da Üniversite Öğrencilerine Burs Sağladık

Genç Üniversiteli Eğitim Desteği kapsamında Üsküdar'da toplamda 9.899 hak kazanan öğrenciye burs verdik. 2023-2024 eğitim döneminde burs miktarını 7.500 TL'ye çıkardık.

İBB Wi-Fi Üsküdar'da Hizmet Veriyor

Üsküdar'da 72 lokasyonda 210 erişim noktasıyla ücretsiz İBB Wi-Fi internet hizmeti veriyoruz. Üsküdar'da 8.264 metre fiber altyapı yatırımı yaparak hızlı internet bağlantısı sağladık.

Anneler Artık Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanıyor

0-4 yaş arası çocuklu anneler Anne Kart ile toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanıyor. 657 bin anne Anne Kart’tan faydalandı, toplamda 159 milyon yolculuk yapıldı. Üsküdar'da da annelere Anne Kart ulaştırdık.

Üsküdar'da Öğrencilere Sen Oku Diye Desteği Sağlıyoruz

"Sen Oku Diye" eğitim destek programı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yetim, öksüz, engelli çocuklara ve şehit çocuklarına eğitim desteği ulaştırıyoruz. Üsküdar'da toplamda 12.403 öğrenciye eğitim desteği sağladık. 

62.573 Ton Asfalt Kullanarak Üsküdar’ın Yollarını Yeniledik

Üsküdar'da trafik sorununu azaltmak ve trafiği daha güvenli hâle getirmek için yolları yeniliyoruz. Bugüne kadar Üsküdar'da 62.573 ton asfalt kullanarak yolları yenileyip güçlendirdik.

Tüm İstanbul’da Kadın Emeği Pazarları Kuruyoruz

İBB Gönüllüleri iş birliğiyle, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmak için İstanbul’un farklı noktalarında Kadın Emeği Pazarı kuruyoruz.

Üsküdar’da 6.518 Haneye Nakdî Destek Sağladık

Üsküdar’da ikâmet eden yardıma muhtaç ve geçimini sağlamakta zorlanan hanelere nakdî destek sağlıyoruz. Üsküdar’da bugüne kadar 6.518 haneye nakdî destek sağladık.

Üsküdar'da yüzlerce Kültürel Etkinlik Düzenledik

Kültür-sanatı şehrin her yerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz 1.162 kültürel etkinlikte Üsküdarlı vatandaşlarımızla buluştuk.

Üsküdar’da 9.428 Ağaç, 7.107.852 Çiçek Dikerek Çevre Sakinlerini Yeşille Buluşturduk

Üsküdar’da 9.428 adet ağaç ve 7.107.852 adet çiçek dikerek çevre sakinlerini yeşille buluşturduk.

Üsküdar'da 197 Aileye Ev Eşyası Desteği Verdik

Üsküdar'da sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç durumu belirlenen 194 aileye, ayni sosyal destek hizmetlerimiz kapsamında hanelerin ihtiyacı olan sıfır ev eşya desteği sağladık.

Ünalan Kültür Merkezi'nin Çalışmalarına Başlıyoruz

Kentin her noktasına kültür ve sanatı ulaştırmaya devam ediyoruz: Anadolu Yakası’na yeni bir kültür-sanat mekanı kazandırıyoruz. Üsküdar'ın yeni kültür sanat merkezi olacak Ünalan Mahallesi Kültür Merkezi'nin çalışmalarına başlıyoruz. Mimarı proje yarışmasında birinci seçilen proje tamamlandığında Üsküdar Ünalan Mahallesi kültür-sanat merkezine kavuşacak. 

İBB Üsküdar Küçüksu Spor Tesisi’nin Çalışmalarına Devam Ediyoruz

Üsküdar Küçüksu Mahallesi çok işlevli bir spor salonu kazanıyor: Temeli atılan kapalı spor salonu kapsamında yarı olimpik yüzme havuzu, fitness odası, açık spor tesisleri ve kapalı spor tesisi inşa ediyoruz. Proje kapsamında ayrıca 117 araç kapasiteli zemin altı otoparkı İstanbullularla buluşturacağız.

Acıbadem Caddesi’ni Alt ve Üstyapısıyla Yeniliyoruz

İstanbul'unen önemli caddelerini yeniliyor ve prestij caddeye çeviriyoruz. Üsküdar Acıbadem Caddesi'ni de prestij cadde çalışmaları kapsamında yeniliyor ve güçlendiriyoruz. Acıbadem Caddesi'nde yol kontürü düzeltmeleri, tretuvar ve aslfalt yenileme işlemleri yapmanın yanı sıra caddedeki yeşil alanları da yeniden düzenleyeceğiz. Tretuvar çalışmaları sırasında fiber altyapıyı da yenileyeceğiz. Ayrıca Acıbadem Caddesi boyunca engelli kullanımına uygun yaya yolu düzenlemesi yapacağız. Caddedeki mevcut kent mobilyalarını ve aydınlatlmalarını yenileyerek yayalar için caddeyi uygun hâle getireceğiz.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Metrobüs Durağını Yeniledik

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Metrobüs durağına 3 adet asansör yaptık ve metrobüs durağını engelli erişimine uygun hâle getirdik.

Küçük Çamlıca Korusu'nu Ekolojik Restorasyon İlkesiyle Baştan Sona Yeniledik, Hizmete Açtık

İstanbul’un en önemli yeşil alanlarından Küçükçamlıca Korusu'nu baştan sona yenileyerek tekrardan İstanbullularla buluşturduk. Doğal Sit Alanı olarak tespit edilen 271 bin metrekarelik koruda giriş kapısından yeşil alan sulama tesisatına, deforme olan sert zemin döşeme kaplamalarından otopark alanı, ana arter ve yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, yapay gölet ve seyir teraslarına kadar kapsamlı bir bakım ve saha çalışması yaptık.

Üsküdar'da Ulaşımı Kolaylaştıracak Çalışmalar Yapıyoruz

Üsküdar'ın ulaşımı için kalıcı yatırımlar yapıyoruz:

Altunizade-Çengelköy Füniküler Hattı'nın Projelendirme çalışmalarına devam ediyoruz.

Üsküdar-Harem Nostaljik Tramvay Hattı'nın proje çalışmalarını tamamladık, çok yakında yapım çalışmalarına başlıyoruz.

 

Ortaköy-Üsküdar Arasında Çalışan Vapur Hattını Kadıköy’e Uzattık

Ortaköy-Üsküdar vapur hattına Kadıköy'ü de ekleyerek Kadıköy-Üsküdar ve Ortaköy arasında ring görevi görecek bir sefer başlattık. Bu uzatmayla birlikte yolcular Kadıköy'den aktarma yapmadan Beşiktaş'a ulaşabilecek. 

Büyük Çamlıca'da Beltur Kafe ve Beltur Dondurma İşletmelerini Açtık

Sen neredeysen Beltur orada! Pide çeşitlerinden kreplere, kahvelerden enfes Beltur dondurmalarına kadar İstanbulluların keyifle vakit geçirebileceği Beltur Kafe & Dondurma işletmelerini Büyük Çamlıca'da hizmete açtık.

Buhraniye Mahallesi-Ümraniye Metro Arasında Hizmet Veren Otobüs Hattını Açtık

Üsküdar'da ulaşımı kolaylaştırıyor ve daha kaliteli bir yolculuk imkânı sağlamak için Buhraniye Mahallesi-Ümraniye Metro arasında hizmet veren 11CÜ otobüs hattını hizmete açtık.

Üsküdar Libadiye Caddesi’ni Düzenledik

Anadolu yakasının en önemli caddelerinden birisi olan ve 3 ilçeyi birbirine bağlayan Libadiye Caddesi'ni yeniledik. Yaklaşık bir kilometrelik caddedeki 5.510 metrekarelik prestij cadde çalışması ile kullanım ömrünü yitirmiş bölümleri düzenledik, yürüme yollarını daha erişilebilir hâle getirdik.

Üsküdar Kuzguncuk İskelesi Vapur Kafe’yi Hizmete Açtık

Üsküdar Kuzguncuk İskelesi yeni yaşam alanına kavuştu, iskelede Vapur Kafe'yi açtık. Deniz ve vapur manzarası eşliğinde vakit geçirmek isteyen İstanbullular 08.00-22.00 arasında hizmet veren Vapur Kafe'de sosyal etkinlik ve aktivitelerini gerçekleştirebilir.

25 Araç Kapasiteli Selmanı Pak Caddesi Açık Otoparkı’nı Hizmete Açtık

Üsküdar'da otopark ve trafik sorununu azaltmak için çalışmalara devam ediyoruz: 25 araç kapasiteli Selmanı Pak Caddesi açık otoparkını İstanbulluların hizmetine açtık.

Bosna Bulvarı-Küçüksu Bağlantı Yolu İnşaatını Tamamlayarak Trafiğe Açtık

Üsküdar'da trafik yoğunluğunu azaltan ve bölgeye nefes aldıracak Bosna Bulvarı-Küçüksu bağlantı yolu çalışmasını tamamladık. Bağlantı yolu inşasında yaklaşık 320 metrelik 2x2 toprakarme duvar üzerine inşa ettiğimiz yan yolla beraber Üsküdar başlangıcından Yavuztürk Mahallesi'ne ikinci bir giriş sağlamış olduk. Yol yapım çalışması kapsamında bölgedeki 450 metrelik altyapı hattını da yeniledik.

Üsküdar'da Balıkçılarımıza Tekne Bakım Malzemesi Desteği Verdik

Küçük ölçekli balıkçılarımızın tekne bakımlarını kolaylıkla gerçekleştirebilmesi için Tekne Bakım Malzemesi Desteği sağlayarak balıkçılığı güçlendiriyor ve teşvik ediyoruz.

Üsküdar'da Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri Açıyoruz

Üsküdar Yavuztürk Yaşam Merkezi, Çengelköy ve Kısıklı Yuvamız İstanbul Çocuk Etkinlik Merkezleri’ni hizmete açtık. Üsküdar'da yaşayan 3-6 yaş aralığındaki çocuklarımızın psikososyal gelişimlerini sağlıklı bir şekilde sürdürebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Yuvamız İstanbul Merkezlerinde çocuklarımız eşit fırsatlardan yararlanıyor, adil bir eğitim imkânına erişiyor. Merkezlerimizde öğretmen, aile ve mahalle ilişkilerinin de güçlendirildiği bir eğitim hizmeti sunuyoruz. 

Çağrıbey Anadolu Lisesi'ne Spor Salonu Kazandırdık

İstanbulluları konfor içinde spor yapacakları sağlıklı tesislerle buluşturmak için Üsküdar Çağrıbey Anadolu Lisesi'ne spor salonu kazandırdık.

Hakimiyeti Milliye ve Selmanı Pak Caddeleri Düzenleme Çalışmalarımız Devam Ediyor

Üsküdar'ın trafiğini nokta atışı projelerle çözmeye devam ediyoruz: Üsküdar Hakimiyeti Milliye ve Selamı Pak Caddeleri düzenleme çalışmalarımız kapsamında yayaların güvenle kullanabileceği kaldırım çalışması; araçların sürüş deneyimini kolaylaştıran araç yolu ve refrüj çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz. Cadde düzenlemelerinin yanı sıra 2.700 metrekarelik alanda bitkisel peyzaj alanı düzenlemesi gerçekleştiriyoruz. 

Üsküdar’da 31 Adet Kapalı Durak Montajını Tamamladık

Yolcuların duraklarda olumsuz hava koşullarından etkilenmemesi için İstanbul'da açık ve korunaksız durak bırakmıyoruz. Üsküdar’da 31 adet kapalı durak montajını tamamlayarak hizmete sunduk.

Kuleli, Vaniköy, Kandilli ve Cumhuriyet Caddelerinde Düzenleme Çalışmalarına Başlıyoruz

Üsküdar'da Öğrencilerimize Ücretsiz Tercih Danışmanlık Hizmeti Verdik

Üniversite tercih döneminde, İBB’nin uzman personeliyle 8.810 öğrenciye tercih danışmanlık hizmeti verdik.

Üsküdar'da Çocuklara Ücretsiz Halk Süt Ulaştırıyoruz

Süt her çocuğun hakkı diyerek kooperatiflerden satın aldığımız sütleri Üsküdar’daki ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına da ulaştırıyoruz. Bugüne kadar 267 bin çocuğa 30 milyon litre ücretsiz Halk Süt ulaştırdık. 

Üsküdar'da İhtiyaç Sahibi 364 Aileye Yenidoğan Destek Paketi Ulaştırdık

İhtiyaç sahibi 364 aileye, bebeklerinin ilk 4 aylık ihtiyacını karşılayacak Yenidoğan Destek Paketi ulaştırdık.

Üsküdar'da İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği Verdik

Eğitime tam destek sağlıyoruz! Üsküdar dâhil olmak üzere tüm İstanbul'da SEDEP kapsamında ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet desteği sağladık.

Üsküdar'da Üniversite Öğrencilerine Burs Sağladık

Genç Üniversiteli Eğitim Desteği kapsamında Üsküdar'da toplamda 9.899 hak kazanan öğrenciye burs verdik. 2023-2024 eğitim döneminde burs miktarını 7.500 TL'ye çıkardık.

Üsküdar'da Hemşehrilerimize Sağlık Hizmeti Sağlıyoruz

Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde ve İSADEM’de (İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi) ve Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında 10.797 kişiye sağlık hizmeti verdik.

İBB Wi-Fi Üsküdar'da Hizmet Veriyor

Üsküdar'da 72 lokasyonda 210 erişim noktasıyla ücretsiz İBB Wi-Fi internet hizmeti veriyoruz. Üsküdar'da 8.264 metre fiber altyapı yatırımı yaparak hızlı internet bağlantısı sağladık.

Üsküdar'da 23 Halk Ekmek Büfemizle Hizmet Veriyor, 38.744.986 Ekmeği Hemşehrilerimize Ulaştırıyoruz

Üsküdar’da sayısını 20’den 23’e çıkardığımız Halk Ekmek büfelerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. Haziran 2019'dan bugüne ilçedeki toplam Halk Ekmek satışı 38.744.986 adede ulaştı.

Anneler Artık Toplu Taşımadan Ücretsiz Yararlanıyor

0-4 yaş arası çocuklu anneler Anne Kart ile toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanıyor. 657 bin anne Anne Kart’tan faydalandı, toplamda 159 milyon yolculuk yapıldı. Üsküdar'da da annelere Anne Kart ulaştırdık.

Üsküdar'da İhtiyaç Sahiplerine 29.029 Adet Gıda-Hijyen Kolisi Ulaştırdık

Pandemi sürecinde başlattığımız ve sonrasında da devam ettirdiğimiz proje kapsamında Üsküdar'da ihtiyaç sahiplerine 29.029 adet gıda-hijyen kolisi ulaştırdık.

Üsküdar'da Öğrencilere Sen Oku Diye Desteği Sağlıyoruz

"Sen Oku Diye" eğitim destek programı kapsamında ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yetim, öksüz, engelli çocuklara ve şehit çocuklarına eğitim desteği ulaştırıyoruz. Üsküdar'da toplamda 12.403 öğrenciye eğitim desteği sağladık. 

Üsküdar’da İhtiyaç Sahiplerine 156 bin 955 Hasta Bezi ve Medikal Malzeme Desteği Sağladık

Üsküdar’da medikal malzemelerine ve hasta bezi temininde sorun yaşayan ihtiyaç sahiplerine destek sağlıyoruz. Bu kapsamda Üsküdar’da ihtiyaç sahiplerine 159 bin 955 hasta bezi ve medikal malzeme desteği sağladık. 

62.573 Ton Asfalt Kullanarak Üsküdar’ın Yollarını Yeniledik

Üsküdar'da trafik sorununu azaltmak ve trafiği daha güvenli hâle getirmek için yolları yeniliyoruz. Bugüne kadar Üsküdar'da 62.573 ton asfalt kullanarak yolları yenileyip güçlendirdik.

Üsküdar'da 189 Haneye Tersine Göç Hizmeti Sunduk

Ekonomik veya sosyal nedenlerle memleketine dönmek isteyen 189 aneye Tersine Göç hizmeti sunduk.

Tüm İstanbul’da Kadın Emeği Pazarları Kuruyoruz

İBB Gönüllüleri iş birliğiyle, el emeği ile üreten kadınların ekonomi içerisinde aktif rol almasını desteklemek ve sürdürülebilir kadın girişimciliğine katkıda bulunmak için İstanbul’un farklı noktalarında Kadın Emeği Pazarı kuruyoruz.

Üsküdar'da Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İncelemesi Yapıyoruz

Hızlı Tarama Yöntemi ile Bina İnceleme Projesi kapsamında Üsküdar’da 3.610 yapıyı ziyaret ettik, 321'inde tespit gerçekleştirdik.

Üsküdar’da 6.518 Haneye Nakdî Destek Sağladık

Üsküdar’da ikâmet eden yardıma muhtaç ve geçimini sağlamakta zorlanan hanelere nakdî destek sağlıyoruz. Üsküdar’da bugüne kadar 6.518 haneye nakdî destek sağladık.

Üsküdar'da 8.471 Haneye İstanbulkart’la Sosyal Destek Hizmeti Sunduk

Üsküdar'dayaşayan ihtiyaç sahibi 8.471 haneye Sosyal Destek Hizmeti (İstanbulkart) sunduk. Sosyal Destek Hizmeti kartı, anlaşmalı marketlerde, BELTUR'da, İSPARK'ta, İBB toplu taşıma araçlarında, İBB sosyal tesislerinde, anlaşmalı bankalarla, Halk Ekmek büfelerinde ve Halk Bakkal noktalarında kullanılabilir.

Üsküdar'da yüzlerce Kültürel Etkinlik Düzenledik

Kültür-sanatı şehrin her yerine ulaştırmaya devam ediyoruz. Düzenlediğimiz 1.162 kültürel etkinlikte Üsküdarlı vatandaşlarımızla buluştuk.

Üsküdar’da 17.745 metre Doğal Gaz Dağıtım Hattı Yaptık

İstanbul'un her yerine doğal gaz ulaştırmaya devam ediyoruz: Üsküdar’da 17.745 metre doğal gaz hattı yaptık.

Üsküdar’da 9.428 Ağaç, 7.107.852 Çiçek Dikerek Çevre Sakinlerini Yeşille Buluşturduk

Üsküdar’da 9.428 adet ağaç ve 7.107.852 adet çiçek dikerek çevre sakinlerini yeşille buluşturduk.

Üsküdar'da 20 bin 763 Sahipsiz Hayvana Veterinerlik Hizmeti Sağladık

Üsküdar'da sahipsiz hayvanlara veterinerlik hizmeti sağlıyoruz. Veterinerlik hizmeti kapsamında Üsküdar'da 20.763 sahipsiz hayvanın kısırlaştırma, aşılama, beslenme, barınma, bakım ve tedavi ihtiyaçlarını karşıladık, mikroçip takarak kayıt altına aldık.

Üsküdar'da 197 Aileye Ev Eşyası Desteği Verdik

Üsküdar'da sosyal inceleme sonucunda ihtiyaç durumu belirlenen 194 aileye, ayni sosyal destek hizmetlerimiz kapsamında hanelerin ihtiyacı olan sıfır ev eşya desteği sağladık.

Bir şeyler Yazın